Glitter Hair – brokat we włosach

Brokat zdecydowanie ma swoje pięć minut. Zwłaszcza teraz, gdy karnawał rozkręca się na dobre. W tym roku zdobimy nim nie tylko powieki. Nosimy brokat również na brwiach i paznokciach, zamiast eyelinera - a nawet we włosach! Popularne w latach 90 i 00 lakiery do włosów z brokatem przeżywają prawdziwy renesans. Świadczyć o tym może fakt, że popularny na TikToku spray Venita Multicolor z brokatem, został całkowicie wyprzedany w drogeriach przed Sylwestrem (podrzucamy zdjęcie, abyście wiedziały na co polować):

Pewnie właśnie łapiecie się za głowę, ale gwarantujemy, że może to wyglądać nie tylko efektownie, ale również bardzo elegancko i subtelnie. Jak osiągnąć efekt glitter hair i nie zepsuć fryzury? 

Brokat we włosach – jak ozdobić nim fryzurę?

W przypadku brokatu we włosach, kluczem do sukcesu jest umiar, choć niektórzy styliści proponują go wręcz w nadmiarze. Przykładem jest efekt mokrych włosów z dużą ilością brokatu, jednak to propozycja dla odważnych, tymczasem brokat można wykorzystać także w subtelniejszy sposób. Najprostszy patent to wspomniany wcześniej brokatowy spray do włosów. Lśniące drobinki będą odbijać światło przy każdym ruchu, dodając fryzurze wieczorowego blasku.

Można jednak pójść o krok dalej – i ozdobić brokatem część włosów, tworząc niezwykle efektowny, graficzny look. Najpiękniejszy wariant to gładki kucyk, w którym brokat pojawia się tylko w miejscu styku włosów z gumką. Na taki pomysł wpadła stylistka fryzur, Amber Fairlie, a jej propozycja uczesania z brokatem stała się hitem Instagrama. By wyczarować taką fryzurę, najpierw czeszemy włosy w kucyk, a następnie oplatamy go u góry pasmem włosów. Na koniec „malujemy” włosy brokatem.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I’m SO excited to share with you the “how-to” for my sleek & fun holiday pony! I created this look a few months back and it received SO much love that I wanted to give you this quick tutorial on how you can recreate and make it your own! Please don’t forget to tag me on your work or give credit for the inspo . Hope you enjoy! Products: @kenraprofessional @hairuwear_inc @ucanbemakeup . . #kenraprofessional #kenra #hair #allmodernhair #beyondtheponytail #behindthechair #hair_videos @hair.videos #beautylaunchpad @hairfy #hairfy @tutorials.gallery #besthairtutorials #fhiheat #hairtv #hairtutorial #hairtutorials #ponytail #ittakesapro #vogue #cosmopolitan #allure #licensedtocreate #holidayhair #hairinspo #hairideas @hair_video_mk #peinadosglam

Post udostępniony przez ※ HAIRSPRAY STUDIO ※ by SARA (@hairspray_studio) Gru 3, 2018 o 7:09 PST