Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda, 14.12
Reż. Andrew Dominik
Tym razem Brat Pitt jako Jesse James, najbardziej znany bandyta Ameryki - tą rolą aktor wygrał tegoroczny Festiwal w Wenecji. Jesse po raz kolejny przygotowuje się do wielkiego napadu, ale jednocześnie wypowiada wojnę wrogom, którzy chcą go pojąć i dostać nagrodę. Nieświadomy niebezpieczeństwa wśród swych najbliższych wplątuje się w śmiertelne zagrożenie. Ale od czego jest spryt?
Hania, 30.11 Reż. Jerzy Kamiński
Operator, dwukrotny zdobywca Oscara w reżyserskim debiucie i to w niskobudżetowej produkcji. Ola (Agnieszka Grochowska) i Wojtek (Łukasz Simlat) są kochająca się parą, jednak ich związek przechodzi pierwszy kryzys. Ola nalega, aby Boże Narodzenie spędził z nimi Kacper, wychowanek domu dziecka. Obecność chłopca przewartościowuje ich związek i ich samych. Ciepła, świąteczna opowieść z muzyką A.P. Kaczmarka i piosenkami Artura Rojka.
Fred Claus, 14.12 Reż. David Dobkin
Vince Vaughn (były chłopak Jennifer Aniston) w roli Freda, brata Świętego Mikołaja, którego gra rewelacyjny Paul Giamatti - tylko dla tego wcielenia warto zobaczyć ten fi lm. Fred w przeciwieństwie do -świętego? krewnego jest złym charakterem i jako komornik kradnie odzyskane długi. Święty Mikołaj daje mu szansę i zaprasza na biegun północny, by tam Fred został elfem. Nowa profesja wychodzi opornie...
Dziewczyna moich koszmarów, 30.11 Reż. Bobby i Peter Farrelly
Eddie (Ben Stiller) jest wiecznym kawalerem, który nie może już znieść strofowania przez rodzinę i przyjaciół i postanawia wreszcie się ożenić. Na swojej drodze spotyka atrakcyjną blondynkę i bez namysłu jej się oświadcza. Jednak podczas podróży poślubnej poznaje prawdziwą miłość swojego życia i sprawy kompletnie wymykają się spod jego kontroli. Jak zwykle w komediach ze Stillerem mnóstwo śmiechu, więc dlaczego nie, dla czystego relaksu?
Pana Magnorium cudowne Emporium, 30.11 Reż. Zach Helm
Bajkowa obsada: Natalie Portman jako zabłąkana sprzedawczyni Molly (wywiad z nią w styczniowym Glamour) i Dustin Hoffman, sklepikarz Henry, w cudownej bajce o najwspanialszym, magicznym sklepie z zabawkami. Jednak gdy Henry przekazuje sklep Molly, cała magia miejsca znika. Dziewczyna robi wszystko, by ją przywrócić. Zabierz każdego znajomego dzieciaka, ale przede wszystkim siebie. W święta potrzeba dużo magii.