"URATUJ MNIE", GUILLAUME MUSSO, Wyd. Albatros A. Kuryłowicz
Kolejna zapierająca dech w piersiach powieść francuskiego pisarza. Juliette, niedoszła aktorka, o mało nie wpada pod koła auta Sama, wziętego lekarza. Spędzają upojny weekend, podczas którego udają przed sobą kogoś zupełnie innego, i Juliette wylatuje do Francji... Wydaje się, że to koniec, ale to jest dopiero początek: katastrofa lotnicza, tajemnicza kobieta i walka o życie i miłość. Wciągająca opowieść o tym, jak przypadkowe spotkanie może nieodwracalnie zmienić ludzkie losy.
"MERDE! W SAMEJ RZECZY", STEPHEN CLARKE, Wyd. WAB
Po pierwszej części - "Rok w Paryżu" myślałam, że wykpiwający Francuzów Anglik nie wymyśli już nic zabawnego. A jednak! Tym razem śmieje się również z Anglików i znowu jest to bardzo zabawne! To bardzo rzadki rodzaj powieści - inteligentna, ciepła książka faceta, który ma dużą wiedzę, olbrzymią sympatię dla ludzi i kolosalne poczucie humoru.
"STACJA WARSZAWA", AGATA PASSENT, Wyd. Nowy Świat
Warszawa - ta znana i całkiem nowa, współcześnie sfotografowana i trafnie ujęta. "Stacja Warszawa" to album opisany felietonami Agaty Passent lub jak wolisz felietony zobrazowane zdjęciami Wojtka Wieteski. Passent odbywa ironiczną, ale też sentymentalną podróż po stolicy i z przymrużeniem oka pisze o swoich spostrzeżeniach. Odkryj nowe oblicze Warszawy. Album do polecenia, nie tylko dla warszawianek.
"CUKIERECZKI", MIAN MIAN Wyd. W.A.B.
To jedna z książek, w których wszystko podane jest bez zbędnej cenzury. Po samobójstwie przyjaciółki młodziutka Hong porzuca szkołę, aby rozpocząć niełatwe, pełne często okrutnych doświadczeń życie na własną rękę. Książka wywołała skandal w Chinach, być może dlatego, że autorka nie pozostawia niedopowiedzeń.
"BRACTWO WINNEGO GRONA", JOHN FANTE Wyd. G+J Książki
Kiedy przestajesz walczyć ze swoimi rodzicami, a zaczynasz im współczuć, to znaczy, że naprawdę jesteś już dorosły... Dojrzała, świetnie napisana powieść o kontaktach dorosłego syna z despotycznym ojcem. I o cenie za społeczny awans.

"JARMARK ODMIEŃCÓW", KATHERINE DUNN Wyd. G+J Książki

Przedziwna książka. Jeśli nie zniechęci cię temat, to może wciągnąć, bo skonstruowana jest żywo i dowcipnie. Al, właściciel podupadającego parku rozrywki, razem z żoną Crystal Lil postanawia spłodzić takie dzieci, które staną się główną atrakcją parku. Ciężarna Lil faszeruje się więc arszenikiem i w efekcie na świat przychodzą: chłopiec z płetwami, garbuska-albinoska, urodziwe bliźniaczki syjamskie. Gdy po wielu próbach eksperyment się nie udaje, dziecko ląduje w słoju z formaliną. Prawdziwy jarmark dopiero się zacznie...