"OSTATNIE LATO W ARKADII", DEIRDRE PURCELL, Wyd. Prószyński i S-ka
Najnowsza powieść urodzonej w Dublinie aktorki, dziennikarki i pisarki Deirdre Purcell.Trzy zamożne przyjaciółki: Tess, Maddy i Rita wraz z rodzinami wyjeżdżają na wspólne wakacje. Wszystko układa się dobrze, dopóki jedna z nich wyjeżdża za mężem. Historia o tym, jak jedna pochopnie podjęta decyzja i jedno niepotrzebne słowo nieodwracalnie mogą zmienić ludzkie losy.
"UMIŁOWANA", TONI MORRISON, Wyd. Znak
Tej powieści, autorstwa amerykańskiej noblistki z 1993 roku, nie możesz przegapić. Ujmuje ze wszech miar. Zbiegła czarna niewolnica zabija swoją córkę w obawie, by nie powtórzyła jej losu. Dom, w którym zdarzyła się tragedia, zostaje nawiedzony przez ducha dziewczynki. Poruszająca, gęsta proza, doprawiona pytaniami o sens człowieczeństwa, magią, symbolami...
"DOM CUDÓW", JUSTINE HARDY, Wyd. Muza
Tytułowy Dom Cudów to łódź zacumowana na jeziorze Nagin w Kaszmirze, na której mieszkają trzy kobiety: Suriya, jej córka Lila i Gracie - stara Brytyjka, była tancerka. Gdy pojawia się angielski dziennikarz, ich dom staje się areną emocji, namiętności i konfliktów. W tej gorącej atmosferze uczucia wybuchają, a stare, przez lata głęboko skrywane tajemnice wychodzą na światło dzienne, prowadząc do tragedii.
"DZIENNIK CIĘŻAROWCA", TOMASZ KWAŚNIEWSKI, Wyd. W.A.B.
"Jesteśmy w ciąży" - tak właśnie każdy mężczyzna, który ma zostać ojcem, powinien się nauczyć mówić. Tak odczuwać. "Dziennik..." jest o dojrzewaniu do bycia rodzicem, o strachu i wątpliwościach, ale też o miłości i prawdziwym, męskim wsparciu. Ogromna dawka ciepła i humoru. Pożycz książkę facetowi!
"SZCZĘŚCIE NADEJDZIE JUTRO", OKSANA ROBSKI, Wyd. Literackie
Szalenie egzotyczna opowieść o życiu Nowych Ruskich - najbogatszych moskiewskich elit. Oksana Robski nie ocenia trybu życia ani zasad swoich bohaterek, po prostu kreśli ich szczegółowe portrety. Robi to z dużym talentem i poczuciem humoru - książka jest tak świetnie napisana, że prawie się przejęłam finansowymi problemami Nikity, która zwykła wydawać w jednym butiku kilka tysięcy dolarów...
"NIESFORMATOWANI", KATARZYNA BIELAS, Wyd. Znak
Zbiór wywiadów pisanych do Gazety Wyborczej. Największe osobowości, m.in. Kondrat, Koterski, Szczuka, Majchrzak, Janion, w szczerych, czasem nawet do bólu, zwierzeniach. Historie, których do tej pory nie znałaś i zaskakująca prawda o znanych ludziach.
"TŁUMACZKA SNÓW", CHITRA BANERJEE DIVAKURANI, Wyd. Prószyński i S-ka
Kolejna po "Mistrzyni przypraw" i "Siostrze mojego serca" powieść hinduskiej pisarki od lat mieszkającej w San Francisco. Jak poprzednie, z jednej strony jest niemal reporterską relacją o życiu hinduskich emigrantów w Ameryce, z drugiej - pełną magii i wschodnich tajemnic opowieścią o trudnych relacjach matki i córki, o konsekwencjach wyborów dokonanych w przeszłości i o tym, że często jest tak, że aby coś mogło się zacząć, coś innego musi się skończyć. Wciągająca, barwna i ubrana w bardzo piękne słowa.