Giambattista Valli x H&M

Nawiązywane cyklicznie kolaboracje skandynawskiej sieciówki cieszą się szalonym zainteresowaniem fanów mody i nie inaczej jest tym razem. Zanim przyszła kolej na włoski do mody, mogliśmy podziwiać wspólne dzieła H&M i takich marek jak Balmain, Marni, Viktor&Rolf, Isabel Marant, Kenzo i Moschino. Informacja o tym, że wspólne dziecko obu marek wkrótce ujrzy światło dzienne ogłoszono podczas gali amfAR w Cannes, gdzie można było posmakować pierwszą próbkę tego dzieła: Kendall Jenner, Chiara Ferragni, H.E.R (Gabriella Wilson), Chris Lee, Bianca Brandolini oraz Ross Lynch zaprezentowały się we wspominanych projektach.

Giambattista Valli x H&M – kiedy w sprzedaży

Czego możemy się spodziewać po kolekcji Giambattista Valli x H&M? Będzie dużo koronek, warstw, tiulu. No i kolor. Zgodnie z zapowiedzią zawartą w tytule propozycja włoskiego domu mody dla H&M w istocie jest niezwykle romantyczna, dziewczęca, zwiewna, lekka. To w dużej mierze wariacja na temat tego, co projektant tworzy pod własnym nazwiskiem jako kolekcje haute couture. Filmik zamieszczony na Instagramie obu marek daje dobry wgląd w to, co zobaczymy pod szyldem Giambattista Valli x H&M: w przeważającej części będzie to wieczorowa propozycja. Co ciekawe, sporo z zaprezentowanych sukienek dobrze sprawdzi się także w wersji na wesele! Jest też w czym wybierać jeśli chodzi o dodatki: Valli oprócz sukienek zaprojektował także eleganckie pantofle, diadem, czy piękny zdobny naszyjnik.

Giambattista Valli x H&M – w których sklepach

Co ciekawe, wszyscy ci, którzy maja chrapkę na coś z kolekcji będą mogli po to sięgnąć już niedługo – propozycję, która miała swoja premierę w Cannes będziemy mogli w całości zobaczyć już jutro, a do sprzedaż trafi 7 listopada 2019 roku. Tradycyjnie zakupy będzie można zrobić w dwóch lokalizacjach: Galerii Krakowskiej i salonie H&M przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie (a także online).

Kto to jest Giambattista Valli?

Giambattista Valli to Włoch stojący na czele luksusowego domu mody pod własnym nazwiskiem, który od lat związany jest ze stolicą mody, czyli Paryżem. Jako jeden z niewielu nierodowitych Francuzów dostąpił zaszczytu członkostwa w federacji Chambre Syndicate de la Haute Couture. Jest nie tylko twórcą ubierającym najbardziej znane nazwiska, ale też bliskim przyjacielem gwiazd, m.in. Salmy Hayek, Diane Kruger, czy Julianne Moore. Jego projekty są na tyle charakterystyczne i zapadające w pamięć, że wiele z nich z pewnością zapisze się na kartach historii współczesnej mody: wielowarstwowe trójwymiarowe bryły są czymś więcej niż „tylko” sukienkami. Najpiękniej grają w ruchu, gdy geometrycznie złożone warstwy (często) różowego materiału poruszają z każdym krokiem modelki tworząc niezapomniane wrażenie. To coś, obok czego nie można przejść obojętnie! Geometria, efekt 3D i mocny kolor to te elementy, które będą też silnie obecne w kolekcji Giambattista Valli x H&M. Nie możemy się doczekać, aż pojawi się w sklepach!

Jeśli chcecie bliżej poznać projektanta, przeczytajcie wywiad TUTAJ.