Gerard Depardieu oskarżony o gwałt

Francuski aktor Gerard Depardieu został oskarżony o gwałt 22-letniej aktorki i tancerki. Oskarżenie przeciwko 69-letniemu aktorowi wpłynęło w poniedziałek do prokuratury w Aix-en-Provence na południu Francji, a następnie w środę zostało przekazane do prokuratury w Paryżu.

Jak podaje francuska telewizja BFM, kobieta uczyła się w szkole, w której wykładał Gerard Depardieu. Aktorka, która chce pozostać anonimowa wyznała, że do napaści seksualnej doszło w posiadłości Depardieu w Paryżu w 2013 roku.

Według francuskiej gazety "Le Parisien", kobieta "była dwukrotnie wykorzystana seksualnie przez aktora w trakcie nieformalnej próby do przygotowywanego przedstawienia teatralnego".

Gerard Depardieu zaprzecza

Jak podkreśla prawnik oskarżonego aktora, Herve Témime, Gerard Depardieu zaprzecza wszystkim doniesieniom.

Gerard Depardieu jest zszokowany tymi doniesieniami i absolutnie zaprzecza wszelkim oskarżeniom na temat wykorzystywania seksualnego, gwałtu czy innego działania przestępczego. - powiedział adwokat Depardieu dla telewizji BFM

Adwokat francuskiego aktora podkreśla, że jest całkowicie przekonany o niewinności swojego klienta. Dla francuskiego radia France Info powiedział:

Odbyłem długie spotkanie z Gérardem Depardieu i jestem całkowicie przekonany, że jego niewinność zostanie udowodniona. - dodał Témime

Obrońca Depardieu żałuje, że upubliczniono informację o oskarżeniu jego klienta, ponieważ rozgłos wokół tej sprawy negatywnie wpływa na stan zdrowia Gerarda Depardieu.

Żałuję publicznego charakteru tej procedury, która powoduje poważny uszczerbek dla Gerarda Depardieu, co do którego jestem przekonany, że jego niewinność zostanie udowodniona. - powiedział Temime

Jednocześnie adwokat wzywa do "maksymalnego umiaru w odniesieniu do praw wszystkich stron".

Gerard Depardieu to kolejny francuski aktor, który został oskarżony o molestowanie seksualne. Poprzednie głośne oskarżenie wystosowano w sprawie reżysera Luca Bessona, który został oskarżony o wykorzystywanie duńskiej aktorki Sand Van Roy.