„Gambit królowej” najpopularniejszym miniserialem w historii Netflixa!

Ta produkcja to prawdziwy hit! Nie dość, że w niecały miesiąc od premiery zyskała miano najpopularniejszego serialu na platformie Netflix, to jeszcze przyczyniła się do wzrostu popularności gry w szachy! Od premiery serialu w październiku, podwoiła się liczba wyszukiwań dla szachów w Google, a fraza „jak grać w szachy” jest najczęściej wyszukiwana od ponad 9 lat! Co więcej, serwis Chess.com podał, że od czasu premiery hitu Netflixa, znacząco wzrosła liczba graczy. Te statystyki nie pozostawiają złudzeń. „Gambit królowej”, gdzie główną rolę gra niesamowita Anya Taylor-Joy, stał się światowym fenomenem! Obecnie serial znajduje się w TOP10 aż w 58 krajach, w tym między innymi w Wielkiej Brytanii, RPA i Izraelu.

Zobacz też:Ikoniczna fryzura z serialu „Gambit królowej” powraca w wielkim stylu! Jak ją nosić?

„Gambit królowej” O czym jest najnowszy hit Netflixa?

Światowy fenomen oparty jest na powieści Waltera Trevisa, opowiadającej historię dojrzewającej i odkrywającej świat szachistki. Akcja ekranizacji rozgrywa się w latach 50. Główna bohaterka, Beth Harmon, w którą perfekcyjnie wciela się Anya Taylor-Joy, w bardzo młodym wieku trafia do sierocińca w stanie Kentucky i odkrywa tam swój wrodzony talent do gry w szachy. Niestety Beth uzależnia się od leków uspokajających, które pomagają jej uporać się z własnymi problemami i dręczącymi ją lękami. Dziewczyna lubi trzymać się z boku i nie przeszkadza jej samotność. Ogromny talent i niesamowity urok osobisty głównej bohaterki pomagają jej szturmem podbić zdominowany przez mężczyzn świat szachów.

Zobacz też: Co w kosmetyczce ma Anya Taylor-Joy, gwiazda serialu „Gambit Królowej”?

„Gambit królowej” Kogo możemy zobaczyć w obsadzie?

Reżyserem i autorem scenariusza jest dwukrotnie nominowany do Oscara Scott Frank. To właśnie on był pomysłodawcą zekranizowania słynnej powieści Travisa:

- Trzy lata temu, kiedy Scott Frank ("Bezbożnicy") po raz pierwszy wystąpił do mnie z propozycją adaptacji "The Queen’s Gambit" – powieści Waltera Trevisa z 1983 r. o młodej i nadzwyczaj utalentowanej szachistce – pomyślałem, że to wciągająca historia. Beth startuje z przegranej pozycji: przeżyła dużą stratę, została opuszczona przez ludzi i żyje z uzależnieniem. Jednak wbrew wszystkiemu odnosi sukces. Pokazuje to, jak ważna jest wytrwałość, rodzina, odnalezienie własnej tożsamości i bycie wiernym samemu sobie - mówi Peter Friedlander, wiceprezes Netflixa ds. wydarzeń i pokazów seriali.

W obsadzie serialu pojawiają się takie nazwiska jak, Anya Taylor-Joy, Thomas Brodie-Sangster, Marielle Heller, Moses Ingram, Harry Melling oraz Bill Camp. W hicie Netflixa nie zabrakło także polskiego akcentu -  w rolę rosyjskiego mistrza szachów wciela się nikt inny, jak Marcin Dorociński.

Zobacz też: David Beckham zachwycony "Gambitem królowej" i rolą Marcina Dorocińskiego: aktor pochwalił się wpisem piłkarza