Fryzury wyszczuplające twarz na jesień 2020

Jeśli myślimy o fryzurach wyszczuplających twarz, na początek warto zwrócić uwagę na długość włosów. Nie każda będzie odpowiednia dla osób o okrągłej buzi. Unikajmy fryzur, które idealnie okalają twarz i włosów o długości kończącej się wraz z linią żuchwy. Symetryczne cięcia, takie jak bob i jego różne odmiany to zatem nie najlepszy pomysł. Zamiast wysmuklać rysy, będą dodawały twarzy objętości. Wyszczuplająco zadziałają natomiast włosy średniej długości i długie fryzury. Optycznie wysmukla prosty przedziałek i cieniowanie, dzięki któremu cała fryzura wydaje się lżejsza. 

Fryzury wyszczuplające twarz: cieniowane grzywki

Wśród fryzury wyszczuplających twarz często wymieniane są te z grzywką. I owszem, grzywka może wspaniale modelować twarz, pod warunkiem, że nie będzie zbyt przytłaczająca. Wówczas możemy uniknąć efekt odwrotny do zamierzonego i jeszcze mocniej wyeksponować okrągłą buzię. By wysmuklić rysy, wybierajmy grzywki cieniowane, lekko zaokrąglone lub zaczesywane na bok. Dobrze sprawdzą się też stopniowane, rozchodzące się na boki grzywki-firanki. Unikamy za to prostych, pełnych grzywek.

Fryzury wyszczuplające twarz: warstwowe cięcia na jesień 2020

Tak jak stopniowana grzywka, mocne wycieniowanie również wysmuklają rysy i sprawiają, że twarz wydaje się bardziej pociągła. W dodatku warstwowe cięcia, przypominające kultowe włosy-pióra z lat 70. to tej jesieni jeden z największych fryzjerskich trendów. W uwspółcześnionej wersji, fryzura może być nieco mniej rockandrollowa, a cieniowanie bardzo subtelne, niemalże niewidoczne. To wystarczy by wyczarować efekt warstwowości, który nada fryzurze kształtu i objętości, przy okazji „modelując” także rysy twarzy. Warstwowe cięcia najlepiej prezentują się na półdługich włosach. Dobrze wyglądają z rozchodzącą się na boki, stopniowaną grzywką. 

Fryzury wyszczuplające twarz: asymetria 

To nieprawda, że fryzury wyszczuplające twarz muszą być długie. Krótkie włosy również potrafią zdziałać cuda, pod warunkiem, że zostaną odpowiednio wycieniowane. Jedną z najczęściej wybieranych wysmuklających fryzur jest pixie cut, które wspaniale podkreśla kości policzkowe i wydłuża szyję. Asymetryczne cięcia to sprawdzony sposób fryzjerów na wyszczuplenie okrągłej twarzy i dodanie całej fryzurze lekkości.