Fryzura na wiosnę 2021 dla dziewczynki

Włosy - to ważna sprawa nie tylko dla dorosłych kobiet, ale również tych kilkuletnich "małych kobietek". Większość z nich marzy o długich włosach do ziemi w stylu Roszpunki, ale są i takie, które lubią zmiany i chętnie chodzą do fryzjera po nową fryzurkę. Niezależnie od tego, jaką fryzurę wybierze Twoja "mała księżniczka", Tobie najczęściej zależy na tym, by była nie tylko idealnie dopasowana do stylu i osobowości córki, ale też by była praktyczna. Zgadza się? Oj tak, też jestem mamą "małej panienki"...

Oczywiście gorące fryzjerskie trendy bez problemu można pogodzić z potrzebami małej modnisi. Znani fryzjerzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że dziewczynka nie zawsze ma czas na długie siedzenie przed lustrem i układanie włosów na szczotkę. Co więc jest najważniejszego w idealnej fryzurze lub uczesaniu dla córki? Jako mama 10-latki z włosami do talii odpowiadam szybko i krótko:

* włosy nie powinny się plątać (bo potem trudno je rozczesać),

* nie powinny zasłaniać twarzy (bo to wpływa negatywnie na wzrok ale też zasłania piękną buzie małej ślicznotki)

* nie powinny być trudne do ułożenia (bo wstając na 8 rano do szkoły, trudno wygospodarować czas na długie czesanie i układanie)

To moje must have, jeśli chodzi o idealną fryzurę dla dziewczynki, ale oczywiście każda z mam (lub ojców) na to pytanie może odpowiedzieć inaczej. Poza tym, pamiętajmy, że nie wybieramy fryzury dla siebie tylko dla córki i to ona powinna mieć ostateczne zdanie, jeśli chodzi o jakąkolwiek zmianę na głowie.

 

Zobacz także:

Fryzura dla dziewczynki - z grzywką, krótka lub dla długich włosów

Zatem - biorąc pod uwagę wszystkie potrzeby - zarówno te mamy (lub taty!), jak i córki, wybrałam dla Ciebie kilkanaście fryzur i uczesań, które nie tylko są modnymi fryzurami na wiosnę 2021, ale też są bardzo wygodne w noszeniu. Wśród propozycji, które skradły moje serce, są zarówno krótkie lub półdługie fryzury - typu pixie cut czy modny bob z grzywką, jak i te dłuższe. Jeśli chodzi o półdługie i długie włosy, znalazłam dla Was kilka ciekawych propozycji na przebojowe, a jednocześnie bardzo praktyczne uczesania, które odsłaniają czoło i pomagają w dyscyplinie włosów energicznej dziewczynki. W uczesaniach więc dominują warkocze, kucyki lub fantazyjne połączenia tych dwóch. Jest też kilka propozycji na szczególne wyjście. Warto wspomnieć tu chociażby o kokardce z włosów lub różyczce z włosów, które wyglądają wspaniale i sprawdzą się na rodzinnych przyjęciach, ważnych uroczystościach lub na przykład jako uczesanie na komunię.

Zatem zajrzyjcie do galerii pełnej inspiracji na MODNĄ FRYZURĘ NA WIOSNĘ 2021 dla córki. Może coś wpadnie jej w oko!