Fryzury na wesele dla dzieci mogą dodać im uroku i sprawić, że przygotowania do tej ważnej uroczystości również dla najmłodszych gości będą bardzo ekscytujące. Dlatego też warto poświęcić nieco czasu na znalezienie takiej stylizacji, która będzie się podobało maluchowi, a do tego zapewni mu pełen komfort podczas zabawy. Możliwości jest naprawdę mnóstwo, więc czas zacząć poszukiwania idealnej fryzury na imprezę weselną dla twojej pociechy!

Fryzury na wesele dla dzieci – porady

Fryzura na wesele dla dzieci to często nie lada wyzwanie dla rodziców. I nie chodzi tutaj tylko o wybór tej, która będzie odpowiednia, ale również o sam proces jej wykonania. Nie ma co ukrywać, że dzieci bywają bardzo niecierpliwe, przez co stworzenie konkretnej stylizacji jest często dużym wyzwaniem. Co zatem możemy zrobić, aby maluch był bardziej skłonny do współpracy? Oto kilka naszych wskazówek, które mogą okazać się przydatne w tym stresującym momencie.

1. Zaangażuj dziecko w wybór fryzury i dodatków - jeśli nasza pociecha będzie równie mocno podekscytowana efektem końcowym stylizacji, będzie też znacznie chętniej współpracować podczas jej powstawania.

2. Odwróć uwagę dziecka - jest to najlepsza metoda w sytuacji, gdy nasze dziecko jest szczególnie niecierpliwe. Ulubiona książeczka lub bajka mogą więc skutecznie odwrócić uwagę od tego, co dzieje się w danym momencie na jego głowie.

3. Bądź delikatna - nic tak nie frustruje dziecka jak szarpanie włosów, co jest problemem szczególnie przy długich włosach. Dlatego już na etapie ich mycia zastosujmy odżywki ułatwiające rozczesywanie, np. w sprayu.

4. Pamiętaj o komforcie dziecka - fryzury na ślub dla dzieci mają być ładne, ale także możliwie jak najbardziej wygodne. Nic nie może uwierać malucha lub np. opadać na jego twarz. Istnieje bowiem duże ryzyko, że już w momencie przygotowywania fryzury albo w trakcie imprezy dziecko popsuje nasze dzieło, aby w końcu poczuć się komfortowo.

5. Daj sobie wystarczająco dużo czasu - najgorsze co można zrobić, to wykonywanie fryzury u dziecka na ostatnią chwilę. Kiedy się nam śpieszy, zaczynamy się stresować, ciągniemy i szarpiemy za włosy, a wszelkie sprzeciwy ze strony dziecka sprawiają, że sytuacja staje się jeszcze bardziej napięta. Płacz i wrzaski na pewno w niczym nie pomogą, dlatego warto zadbać o stylizację włosów malucha z dużym wyprzedzeniem.

6. Wykonaj fryzury próbne - dobrze jest też przećwiczyć tworzenie wybranej fryzury odpowiednio wcześniej, nawet dwa albo trzy razy. W dniu uroczystości dziecko będzie już przygotowane na to, co będzie się działo, a my będziemy pewniej przechodzić krok po kroku przez proces tworzenia takiej stylizacji.

Fryzury na wesele dla dziewczynek – długie włosy

Fryzury dla małych dziewczynek na wesela wyglądają szczególnie pięknie na długich włosach. W takim przypadku mamy naprawdę duże pole do popisu. Co zatem wybrać?

1. Warkocz francuski

Bardzo wygodnym i pięknie wyglądającym uczesaniem są z pewnością wszelkiego typu warkocze. Zrobienie tej tradycyjnej wersji raczej nie sprawia nikomu większych problemów, ale jak zrobić pięknego warkocza francuskiego? Oto instrukcja krok po kroku:

 • z samego czubka głowy wybieramy 3 cienkie pasma włosów,
 • pasmo z lewej przekładamy nad tym środkowym,
 • tak samo postępujemy z pasmem z prawej strony,
 • następnie wracamy do pasma z lewej strony, które ponownie przekładamy nad środkowym, jednocześnie jednak dobierając do niego trochę luźnych włosów,
 • prawe pasmo również przekładamy nad środkowym dobierając do niego trochę włosów,
 • powtarzamy te ruchy do momentu, w którym nie będzie już włosów do dobierania. Wówczas zaplatamy włosy do końca według schematu dla tradycyjnego warkocza.

2. Wysoki kucyk

Wysoko związany kucyk i piękna spinka to również bardzo proste rozwiązanie, które sprawdzi się przy każdej okazji. Jeśli jednak chcielibyśmy nieco urozmaicić tę klasyczną fryzurę, możemy spróbować zrobić tzw. bąbelkowy kucyk przyozdobiony cienkim warkoczykiem. Jak go zrobić? W takim przypadku postępujemy następująco:

 • robimy wysoki kucyk, który mocno związujemy,
 • z samego jego czubka wyciągamy trzy cieniutkie pasemka i splatamy z nich warkoczyk, który na końcu związujemy małą gumką,
 • następnie na całej długości kucyka, w równych odległościach przewiązujemy go 3-4 gumkami,
 • każdą z powstałych części nieco poluzowujemy tuż nad gumką, aby uzyskać efekt bąbelków.

Fryzury na wesele dla dziewczynek – włosy do ramion

Upięcia dla dziewczynek o nieco krótszych włosach, na przykład do ramion także mogą wyglądać uroczo. Nie muszą być to skomplikowane stylizacje, aby efekt był doskonały.

1. Dwa koczki

Jest to niezwykle wygodna fryzura, która może się świetnie prezentować przy krótszych włosach. Koczki mogą powstać zarówno wysoko na głowie, jak i nieco niżej. A ich wykonanie jest banalnie proste:

 • robimy przedziałek na środku, na całej długości włosów,
 • najpierw zajmujemy się jedną częścią, zaczesując włosy na taką wysokość, na jakiej chcemy stworzyć koczek i związujemy je w kitkę,
 • następnie zwijamy włosy wokół siebie i tworzymy koczek w formie tzw. ślimak,
 • gotowy koczek zabezpieczamy gumką i wsuwkami,
 • tak samo postępujemy z drugą częścią włosów,
 • gotowe koczki możemy dodatkowo przyozdobić, np. spinkami do włosów lub kokardkami.

2. Rozpuszczone włosy z upiętymi bokami

Jeśli Twoje dziecko lubi rozpuszczone włosy, wystarczy spiąć je po bokach dla wygody, aby stworzyć bardzo elegancką fryzurę na wesele. W tym celu:

 • wykonaj przedziałek na środku,
 • zbierz pasma włosów z boków i zwiąż je z tyłu głowy w kucyk, który możesz przyozdobić wstążką,
 • jeśli twojemu dziecku marzą się falowane włosy, wystarczy kilka ruchów prostownicą lub lokówką, aby osiągnąć piękny efekt. Ale proste włosy wyglądają w tym przypadku równie dobrze.

Fryzury na wesele dla dziewczynek – krótkie włosy

Fryzura dziewczynki na wesele z krótkich włosów to dla niektórych rodziców wyzwanie, ale tak naprawdę może ona zająć najmniej czasu. 

1. Koczek na czubku głowy

Takie rozwiązania to bardzo modne fryzury dla dziewczynek, które wyglądają w nich po prostu uroczo. Aby wykonać takie upięcie musimy:

 • zebrać górną partię włosów znad czoła, aż po czubek głowy, dzięki czemu po bokach powstaną 2 przedziałki, które powinny przebiegać na linii zewnętrznego kącika oka,
 • zebrane włosy związujemy cienką gumką w kucyk,
 • taką kitę można delikatnie podtapirować, po czym owijamy ją wokół gumki w koka, który należy umocować wsuwkami,
 • z tyłu można pozostawić rozpuszczone, proste włosy lub lekko je pofalować.

2. Fryzura z opaską lub spinkami

Przy bardzo krótkich włosach czasem nie potrzeba żadnych skomplikowanych upięć, gdyż wystarczy użyć kilku przydatnych akcesoriów. W takim przypadku:

 • jeśli włosy nie są zbyt cienkie delikatnie tapirujemy je u nasady, aby nabrały objętości. Świetnie mogą też wyglądać delikatnie zakręcone lub karbowane włosy,
 • następnie zakładamy dziecku wybraną opaskę pasującą do stroju. Jeśli nasza córka nie lubi nosić opasek możemy też upiąć włosy na bok przy pomocy ozdobnej spinki.

Fryzury na wesele dla chłopców

Fryzury na ślub dla dzieci to oczywiście również stylizacje dla chłopców. W zależności od długości ich włosów, możemy stworzyć kilka ciekawych rozwiązań.

1. Irokez

Chłopcy uwielbiają tę fryzurę, która kojarzy się z łobuzami. Możemy ją wykonać zarówno na krótszych, jak i nieco dłuższych włosach. W tym celu:

 • umyte i wysuszone włosy delikatnie rozczesujemy;
 • następnie rozsmarowujemy na dłoniach żel lub gumę do stylizacji włosów i powoli zagarniamy włosy na czubku głowy do góry,
 • na koniec utrwalamy taką fryzurę przy pomocy odpowiedniej ilości lakieru do włosów.

2. Koczek lub kok samuraja

Jeśli maluch ma dłuższe włosy, które można związać warto stworzyć z nich znany nam doskonale koczek. Jego wykonanie jest bardzo proste:

 • dobrze rozczesujemy włosy dziecka i zaczesujemy je następnie do góry, na taką wysokość, na jakiej może powstać kok,
 • następnie związujemy włosy w kucyk przy pomocy cienkiej gumki,
 • włosy kręcimy wokół własnej osi i jednocześnie wokół gumki, tworząc tym samym koczek,
 • końcówki włosów możemy wsunąć pod gumkę i dodatkowo zabezpieczyć upięcie wsuwkami.

U dziecka można również stworzyć tak zwany kok samuraja z części włosów na samym przodzie i na czubku głowy. W tym przypadku jednak musimy udać się wcześniej do fryzjera, który profesjonalnie i równo wygoli u dziecka pozostałe włosy.