Fryzury komunijne dla dziewczynek – z wiankiem

Wianek komunijny ma symbolizować czystość i niewinność. Jego zadaniem jest podkreślenie kreacji komunijnej oraz zadanie jej szyku. Na rynku dostępnych jest wiele wzorów tej ozdoby. Możemy wybierać spośród białych i kolorowych wianków, które będą uplecione z żywych lub sztucznych kwiatów. W przypadku kwiatów sztucznych istnieje wiele technik ich wyrobu – od chałupniczych różyczek z atłasowej wstążki, przez kwiaty papierowe czy materiałowe, aż po silikonowe lub plastikowe kwiatuszki, które swoim wyglądem bardzo mocno przypominają żywe kwiaty. W sklepach znajdziemy skromne wianuszki, plecione z drobnych kwiatuszków, ale też bardzo strojne, ściśle plecione i ekskluzywne ozdoby.

Niezależnie od dokonanego wyboru, każdy z wianków będzie stanowił doskonałe dopełnienie fryzury i pozwoli się wyróżniać, szczególnie, gdy podczas uroczystości wymagane są jednolite alby. Należy jednak uważać, aby nie przesadzić ze strojnością i wielkością dodatków, aby te nie przyćmiły komunistki.

Wianek komunijny można założyć do niemalże każdej fryzury. Doskonale będzie się prezentował w towarzystwie włosów rozpuszczonych, warkoczy czy koków.

Naszym zdaniem najefektowniejsze fryzury komunijne z wiankiem to te, dla których bazę stanowią włosy rozpuszczone. Najpopularniejszym zestawieniem są włosy zakręcone w lekkie fale i ozdobione wiankiem z luźno splecionych kwiatów. Najlepiej wybierać ozdoby utworzone z polnych kwiatów w jasnych kolorach i z domieszką zielonych listków. Wianek nie powinien przykrywać czoła, a być ułożony na czubku głowy i kończyć się tuż nad karkiem. Skręt w postaci delikatnych fal uzyskamy poprzez zakręcenie włosów na grubą lokówkę i późniejsze przeczesanie ich palcami. Podobny efekt możemy uzyskać przy zakręcaniu włosów na prostownicę. Kiedy dziewczynka ma mało podatne na skręt włosy, warto wcześniej wetrzeć w nie piankę. Kiedy włosy są cienkie i jest ich mało, możemy podtapirować spodnią warstwę, aby optycznie zwiększyć ich objętość. Na koniec fryzurę utrwalamy lakierem nadającym połysk.

Ostatnio na komuniach panuje styl boho. Aby doskonale się wpasować w tę tematykę warto wybrać gęsty wianek wypleciony z kwiatów gipsówki. Najlepiej będzie się komponował z luźno splecionym warkoczem w stylu kłosa. Dobrze, aby ozdoba zaczynała się na wysokości linii włosów, nad czołem. Po zapleceniu warkocza, należy porozciągać go na boki, aby dodać mu objętości i jednocześnie wyjąć z niego pojedyncze pasma włosów. Warto wypuścić też dwa pasma przy twarzy, które dodadzą fryzurze dziewczęcego uroku. Dla dużej objętości splotu, można wcześniej podtapirować pasma.

Dla dziewczynek, które wybierają uczesanie w stylu korony z włosów, najlepiej będzie nadawał się luźno pleciony wianuszek z drobnych kwiatów, który można wpleść w warkocz. Fryzurę wykonuje się poprzez zaplecenie włosów w warkocz, który wyglądem przypomina królewskie nakrycie głowy. Dookoła głowy należy wykonać odwrócony warkocz dobierany w stylu warkocza bokserskiego. Z wykonaniem tej fryzury poradzi sobie każda mama, która opanowała technikę plecenia warkoczy dobieranych. W przypadku warkoczy bokserskich, zamiast pleść warkocz przekładając pasma do środka od góry, wykona się identyczny ruch, ale przekładając pasma do dołu. W tego typu splot warto wplatać wianek, aby tworzył on z fryzura jedną całość.

W zestawieniu fryzur komunijnych dla dziewczynek nie mogłoby zabraknąć propozycji z wykorzystaniem prostego wianka z kremowych tulipanów. Doskonale wyglądają solo, ale można je również połączyć z białymi różami. Wianek ten powinien swobodnie opadać na czoło. Najlepiej pasuje w zestawieniu z rozpuszczonymi i lekko potarganymi przez wiatr blond pasmami, ale doskonale sprawdzi się również w przypadku włosów w innym kolorze. Dziewczynki z włosami w kolorze ciemnego brązu lub czerni świetnie będą się prezentowały w plecionce z czerwonych tulipanów. Rozpuszczone włosy mogą zostać zakręcone, wyprostowane, pokarbowane lub po prostu umyte i rozczesane. Warto wgnieść w nie piankę.

Zobacz także:

Wianek nie musi być symetryczny. Serca mam oraz ich córeczek podbijają ostatnio asymetryczne plecionki, które z przodu posiadają jedynie kilka subtelnych listków, natomiast z tyłu głowy znajduje się splot z większych kwiatów. Na komunię najlepiej będą pasować róże w kolorach jasnej zieleni oraz różowego szampana. Tego typu ozdobę warto łączyć z cienkimi wstążeczkami, puszczonymi z tyłu głowy, które będą sięgać do końca włosów lub nawet pasa dziecka.

Kto powiedział, że wianek musi być wykonany z kwiatów? Bardzo dobry efekt dają zielone wianki, zaplecione z liści lub roślin pnących i ozdobione owocami róż. Tego typu propozycja również najlepiej będzie wyglądała w towarzystwie włosów rozpuszczonych.

Delikatną i dziewczęcą urodę najlepiej podkreśli fryzura komunijna z wiankiem uplecionym ze świeżo zerwanych stokrotek. Najlepiej, aby opadał nisko na czoło i był połączony z luźnym upięciem z tyłu głowy. Ten dodatek na pewno przypadnie do gustu wielu dziewczynkom i ich mamom. To połączenie skromności i elegancji. Wianek wcale nie musi być drogi, aby był po prostu piękny!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#hsirstyle#fryzurykomunijne#komunijnie#

Post udostępniony przez Kacper Ziółkowski  (@hairdresser_kacper) Maj 19, 2019 o 5:04 PDT

Fryzury komunijne dla dziewczynek – długie włosy

Wybór fryzur komunijnych dla długich włosów jest naprawdę szeroki. Mamy mogą pozwolić sobie na włosy rozpuszczone, spięte, splecione w warkocze lub uczesania komunijne w postaci różnego rodzaju koków. Jednak zdecydowanie najbardziej popularnymi fryzurami dla dziewczynek na komunię są te, które bazują na rozpuszczonych kosmykach. Nie wymagają one zastosowania wielu niewygodnych spinek, klamer i wsuwek, które mogą szarpać i wbijać się w głowę. Ponadto uczesania komunijne z włosów rozpuszczonych są zdecydowanie najłatwiejsze do wykonania i najmniej czasochłonne. Podkreślają dziewczęcą urodę i przyciągają uwagę do pięknych, zadbanych, błyszczących i długich pukli.

Wiele małych dziewczynek marzy, aby ich fryzura komunijna opierała się na włosach karbowanych. Chociaż trend ten jest przez nas ściśle łączony z modą lat dziewięćdziesiątych poprzedniego stulecia, to dzisiaj wraca on na salony w lekko złagodzonej wersji. Włosów już nie karbuje się przy użyciu specjalnych nakładek do prostownicy. Najlepszy efekt uzyskuje się poprzez zaplecenie uprzednio zwilżonych włosów w drobne warkoczyki i pozostawienie ich do wyschnięcia. Warto, aby skręt był nieregularny i najlepiej połączony z grubymi lokami. Gdy włosy mają tendencję do prostowania się, to można wcześniej wgnieść w nie piankę, a całą fryzurę utrwalić lakierem do włosów. Powstałą fryzurę można lekko upiąć z tyłu głowy lub połączyć z dziewczęcymi i delikatnymi ozdobami do włosów. Niektóre mamy decydują się na pełen wianek lub opaski z kwiatuszkami, inne na wysadzane kryształkami spinki, a jeszcze inne na wplecenie w kosmyki błękitnych lub różowych wstążeczek. Ważne, aby nie rozczesywać pokarbowanych włosów grzebieniem z wąskimi ząbkami lub szczotką, ponieważ te mają skłonność do puszenia się i mocnego zwiększania objętości.

W tym sezonie bardzo modne będą fryzury do komunii dla dziewczynek w stylu retro. Doskonale będą się komponować ze zwiewnymi sukienkami lub albami. Świetnie wyglądają w połączeniu z wiankiem lub innymi kwiatowymi ozdobami do włosów. Fryzury w tym stylu charakteryzują się grubymi falami i przedziałkiem na środku głowy. Dla osiągnięcia delikatnych i grubych skrętów można wykorzystać lokówkę o jak największej średnicy, grube wałki lub splot włosów w dwa warkocze. Gdy włosy są rzadkie lub cienkie, ich objętość może nie być wystarczająca, dla stworzenia grubych warkoczy. Na pomoc przychodzą nam kawałki materiału, które możemy wplatać w splot, aby ten był mniej gęsty. Włosy warto przygotować do modelowania poprzez wtarcie w nie pianki. Ostatecznie otrzymaną fryzurę warto spryskać lakierem nabłyszczającym, który podkreśli i utrwali skręt.

Dziewczynki, które są posiadaczkami bardzo długich i wycieniowanych włosów doskonale będą się prezentować w grubych i regularnych lokach. Przy tego rodzaju fryzurze dobrze będzie się prezentować grzywka zaczesana na bok. Skręt w tym typie łatwo uzyskać poprzez zakręcenie włosów na lokówkę średniej grubości lub poprzez skręcanie ich na prostownicę. Entuzjastki tradycyjnych metod skręcania włosów lub dziewczynki posiadające suche i zniszczone kosmyki, mogą zwilżone włosy nawinąć na wałki lub zapleść w specjalne koczki.

Czasem się zdarza, że brakuje czasu na stworzenie czasochłonnych splotów, fal, koków czy innych upięć. Wówczas można wykorzystać posiadaną biżuterię do włosów: spinki, opaski, grzebyczki i wianki. Rozpuszczone włosy lub luźne upięcia warto podkreślić ładną opaską, ozdobną spinką lub wsuwką.

Opaska na gumce dodatkowo ozdobiona drobnymi kwiatuszkami, koralikami lub cekinami będzie doskonale nadawać się do utworzenia bardzo szybkiego, ale efektownego koczka. Można ją nałożyć na głowę i podwinąć pod nią pojedyncze pasma długich włosów. Doskonale sprawdzą się również proste atłasowe wstążeczki, które można wykorzystać w charakterze opasek lub kokardek. Bardzo efektownie wyglądają, gdy są długie i sięgają łopatek lub nawet pasa dziewczynki.

Fryzury komunijne dla dziewczynek – warkocze

Fryzury komunijne można wykonywać z różnych wariacji na temat tradycyjnych warkoczy. Warkocze komunijne nie będą jednak klasycznymi plecionkami wykonanymi po bokach głowy, które nasze córki noszą na co dzień. Fryzura komunijna powinna być wyjątkowa i sprawiać, że mała komunistka będzie czuć się w niej jak księżniczka.

Bazę dla fryzur komunijnych będą stanowiły cztery rodzaje warkoczy: warkocz holenderski, kłos, warkocz dobierany oraz warkocza zaplatany dookoła głowy.

Aby stworzyć warkocz francuski należy wydzielić włosy nad czołem i podzielić je na trzy równe pasma, które zaczyna się zaplatać jak zwykły warkocz. Do każdego kolejnego przeplecenia jednego z pasm dobiera się dodatkowe włosy. W ten sposób powstaje tradycyjny, dobierany warkocz.

Warkocz holenderski jest nazywany również bokserskim. Zaplata się go podobnie, jak warkocz dobierany, ale tutaj pasma przekładane są do dołu i w stronę głowy, przez co warkocz jest wypukły.

Dla wykonania kłosa musimy podzielić włosy na dwie równe części. Następnie z zewnętrznej strony prawego pasma wydzielamy kosmyk, którym oplatamy prawe pasmo i przekładamy go do lewej połowy włosów. Taki sam ruch wykonujemy po przeciwnej stronie. Im cieńsze będą wybierane pasma włosów, tym kłos szerszy i drobniejszy.

Warkocz zaplatany dookoła głowy bazuje na tradycyjnym warkoczu dobieranym, jednak pierwsze pasmo wydziela się nad skronią, a zaplatanie kończy nad uchem po stronie, od której zaczynaliśmy tworzenie splotu. To bardzo uniwersalna fryzura, która doczekała się wielu pochodnych. Często  na jej bazie tworzy się półokrąg lub wodospad z włosów.

Dla aktywnych dziewczynek, które podczas swojego przyjęcia nie będą potrafiły usiedzieć w miejscu, najwygodniejsza i najbardziej trwałą opcją będzie uczesanie komunijne w stylu warkoczy bokserskich. Z wykonaniem tego rodzaju splotu poradzi sobie każda mama, która opanowała sztukę splotu tradycyjnych warkoczy dobieranych. W przypadku warkoczy bokserskich, zamiast pleść warkocz przekładając pasma do środka od góry, wykona się identyczny ruch, ale przekładając pasma do dołu. Wraz z kolejnymi pasmami można we włosy wplatać drobne kwiatuszki lub wstążeczki.

Kolejny pomysł na fryzurę komunijną dla dziewczynek to utworzenie wodospadu z włosów. To upięcie, które bazuje na warkoczu dobieranym. Splot rozpoczyna się od pasma włosów znajdującego się tuż nad jedną ze skroni dziecka i kończy przy drugiej skroni, tworząc przy tym specyficzny warkocz otaczający tył głowy. Tajemnica tej fryzury leży w zastępowaniu kolejno dobieranych pasm dolnych nowymi, dobieranymi z wolnych włosów i wypuszczanie ich z plecionki. Splot zyska romantycznego i lekkiego charakteru, kiedy pozostałe, luźno puszczone włosy lekko podkręci się lokówką. W pasma można wpleść delikatne gałązki ozdób do włosów wykonane z koralików, sztucznych lub żywych kwiatów i listków.

Fryzury komunijne dla dziewczynek – koki

Włosy długie oraz średniej długości dają wiele możliwości na stworzenie pięknych i nietuzinkowych upięć i koczków. W przypadku komunii polecamy te skromne i dziewczęce, które podkreślą naturalną urodę dziecka i nie odciągną uwagi od pięknej sukienki lub alby.

Jednym z najbardziej efektowych upięć będzie utworzenie korony z warkocza. Ta fryzura komunijna sprawdzi się w przypadku włosów średniej długości oraz długich. Dokładny jej opis umieściliśmy powyżej.

W ostatnich latach niesłabnącą popularnością cieszą się koki w stylu kokard utworzonych z włosów. Można je tworzyć na czubku lub z tyłu głowy z niewielkich pasm i jedynie w celu urozmaicenia rozpuszczonej fryzury lub ze wszystkich włosów, które będą tworzyć dużą kokardę na czubku głowy. Wykonanie takiego upięcia nie jest trudne i zajmuje jedynie kilka minut. Punktem wyjścia dla tej fryzury komunijnej jest tradycyjny kucyk, który przewija się w taki sposób, aby włosy utworzyły pętelkę. Końcówki włosów powinny się znaleźć nad czołem. Tak otrzymany koczek należy podzielić na dwie równe części, a przez ich środek przełożyć końcówki włosów, które przypina się wsuwkami z tyłu głowy. Fryzura doskonale będzie się komponować z drobnymi, atłasowymi różyczkami.

We wszystkich zestawieniach najmodniejszych koczków i upięć komunijnych od wielu lat nieprzerwanie królują eleganckie i szykowne koki na wypełniaczu. Są one efektowne i w dodatku bardzo łatwe do wykonania. Wypełniacze są gąbkami w różnych kształtach, wielkościach i kolorach, więc każda mama znajdzie coś odpowiedniego dla swojej pociechy. Najczęściej nakłada się je na kucyk i szczelnie owija włosami. Powstałą fryzurę można ozdobić kokardą, grzebykiem, wstążkami, pojedynczymi kwiatkami lub wianuszkiem.

Bardzo dobrze będą się prezentowały luźne koki, upięte tuż nad karkiem i których podstawą są warkocze: francuskie lub holenderskie. Zaplatanie warkocza można rozpocząć tuż nad skronią lub z tyłu głowy.

Kolejną propozycję stanowi kok w formie banana, ale w nieco subtelniejszej wersji, bo z wypuszczonymi u dołu włosami. Jego wykonanie przypomina tworzenie ścisłego kucyka z tyłu głowy, który zostaje przekręcony wokół własnej osi i przypięty do głowy. Fryzura jest łatwa w wykonaniu, ale może okazać się niezbyt trwała, dlatego poleca się spryskanie jej lakierem do włosów.