Fotodepilacja to zabieg z wykorzystaniem urządzeń IPL. Wytwarzana przez nie wiązka światła dostaje się przez naskórek do skóry właściwej, dzięki czemu wysoka temperatura uszkadza cebulki włosów jednocześnie nie wpływając negatywnie na tkanki okalające. W trakcie każdego zabiegu tego typu macierz włosa zostaje znacząco osłabiona, ale nie jest ona niszczona, co oznacza, że po jakimś czasie włosy ponownie odrastają.

Nie ma wątpliwości co do tego, że fotodepilacja jest innowacyjną technologią medyczną, która pozwala skutecznie usuwać owłosienie przy pomocy intensywnej wiązki światła. Dzięki temu, że urządzenia IPL emitują wiązki o różnej długości fal są one w stanie dotrzeć do włosów o każdej długości, grubości i kolorze. Na zabieg ten mogą więc z powodzeniem decydować się osoby o każdym typie karnacji, zarówno te posiadające ciemne, jak i bardzo jasne włosy, a efekt będzie równie satysfakcjonujący. Bardzo ważne jest również to, iż fotodepilacja nie jest zabiegiem inwazyjnym, przez co nie jest bolesna i nie powoduje dyskomfortu podczas jej wykonywania.

Fotodepilacja – efekty

Czy fotodepilacja jest skuteczna? Zdecydowanie tak! Jej efektywność jest bardzo wysoka, choć trzeba pamiętać, że zależy to od co najmniej kilku elementów, takich jak nasz stan zdrowia, rodzaj karnacji, kolor włosów, czy część ciała, na której jest wykonywany zabieg. Oczywiście niezwykle istotna jest również systematyczność, gdyż dla uzyskania najlepszych możliwych efektów należy wykonać cały cykl zabiegów.

U większości osób po pierwszej fotodepilacji znika ok. 20-30% włosów. A zatem ile zabiegów potrzeba, aby rezultat był satysfakcjonujący? U każdej osoby proces ten przebiega nieco inaczej, dlatego zwykle taki cykl składa się z 6-12 wizyt, które odbywają się co 4 tygodnie. Jeśli fotodepilacja jest wykonywana regularnie i odpowiednio zadbamy o skórę po każdym zabiegu, redukcja włosów może wynieść 90%. A na jak długo wystarcza taka seria zabiegów? Specjaliści zwykle zalecają, aby po skończonym cyklu powtarzać fotodepilację raz na 6 miesięcy, aby zadziałać na pojedyncze cebulki włosków, które się zregenerują.

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

Czy fotodepilacja jest bezpieczna?

Fotodepilacja to nieinwazyjny zabieg, który jest w pełni bezpieczny. Oczywiście istnieją pewne bezwzględne przeciwwskazania do jego wykonania, takie jak choroba nowotworowa, ciąża, cukrzyca, czy też problemy z krążeniem. Mogą pojawić się też pewne ograniczenia dotyczące poszczególnych części ciała, na których ma zostać wykonany taki zabieg. Podczas konsultacji przed fotodepilacją przeprowadzany jest jednak dokładny wywiad z każdą osobą decydującą się na jej wykonanie. Dzięki takiej rozmowie ze specjalistą upewniamy się, że bez obaw możemy zdecydować się na taki zabieg.

Co bardzo ważne fotodepilacja jest bezbolesna, a nasza skóra bardzo dobrze na nią reaguje. Dzięki temu możliwa jest również depilacja miejsc intymnych z użyciem urządzenia IPLA, a także innych wrażliwych obszarów na naszym ciele. W trakcie zabiegu odczuwamy jedynie przyjemne ciepło, a w większości przypadków jedynym skutkiem ubocznym dostrzegalnym tuż po fotodepilacji jest delikatny rumień na skórze, który znika zazwyczaj w przeciągu pół godziny. Można więc śmiało stwierdzić, że jest to bardzo bezpieczny i skuteczny zabieg, który sprawia, że ciągłe golenie rąk, nóg i pach, czy depilacja woskiem w domu wydają się być stratą czasu.

Zobacz także:

Ile kosztuje fotodepilacja?

Fotodepilacja nie jest bardzo droga, w porównaniu z innymi zabiegami tego rodzaju, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę jej skuteczność. Należy jednak pamiętać, że dla uzyskania upragnionych efektów musimy wykonać całą serię takich zabiegów, co oczywiście wiąże się z większymi kosztami.

Jak można się domyślić nie ma jednej konkretnej ceny fotodepilacji. To ile zapłacimy za pojedynczy zabieg zależy przede wszystkim od tego, na jakiej partii ciała chcemy go wykonać. Im większy jest obszar zabiegowy, tym więcej będziemy musieli wydać. Warto też pamiętać, że koszt fotodepilacji może także zależeć od miasta, w którym będzie ona przeprowadzana. Z reguły w większych miastach ceny są nieco wyższe. Bardzo często znaczenie ma w tym przypadku również renoma konkretnego gabinetu lub kliniki oraz sprzętu, jaki jest w nim wykorzystywany.

Uśrednione ceny fotodepilacji z podziałem na konkretne partie ciała mogą wyglądać następująco:

  • pachy - ok. 100-200 zł;
  • ręce - ok. 200 zł;
  • klatka piersiowa - ok. 200-300 zł;
  • okolice bikini - ok. 200 zł;
  • uda - ok. 200 zł;
  • łydki - ok. 100-200 zł;
  • całe nogi - ok. 300-400 zł.

Oczywiście są to przykładowe ceny za pojedynczy zabieg fotodepilacji. W zależności od naszych osobistych uwarunkowań, takich jak karnacja i kolor włosków, ich ilość może się wahać od 6 do 12. Musimy zatem przygotować się na nieco większą inwestycję.

ZOBACZ TAKŻE:

Fotoepilacja laserowa – opinie

Fotodepilacja jest stosunkowo popularnym zabiegiem, na który decyduje się mnóstwo kobiet. Z ich opiniami na temat zabiegów można zapoznać się w sieci. Poniżej znajdziecie niektóre z nich.

"Mogę polecić depilację IPL. Mam dość ciemną karnację i ciemne włosy, wystarczyło mi 5 zabiegów. Pewnie przy jasnych potrzeba więcej. Ogólnie jestem zadowolona - włosów właściwie nie ma, prawie nie boli, jest tylko lekkie pieczenie." - użytkownik Sowa200, forum netkobiety.pl.

"Jestem po drugim zabiegu fotoepilacji na brodę i wąsik. Moim zdaniem -rewelacja. Jak tak dalej będzie to może jeszcze ze dwa zabiegi i będę miała idealnie gładką cerę bez tego wstydliwego owłosieniaPo drugim zabiegu mam idealną cerę bez jakiegokolwiek owłosienia. Mam 50 lat, w tym wieku wiadomo burza hormonów . Bierze nawet moje siwe włoski. Mam bardzo śniadą cerę i laser nie jest najlepszą metodą dla mnie. Bardzo gorąco polecam fotoepilację. Jagoda" - użytkownik Jagodad, forum wizaz.pl.

"Witam:) Ja dziś jestem po pierwszym zabiegu fotodepilacji. Mam bardzo mocne, czarne włoski, na które nie działa nawet wosk, bo tak mocno siedzą w skórze, że niestety ciężko je wyrwać. Dodatkowo po maszynce skóra robi się czerwona, podrażniona, po kremie tak samo i wieczne strupy i stany zapalne. Mimo że włosy są ogolone, czarne cebulki wciąż prześwitują przez skórę. Czytałam różne opinie o fotodepilacji, ale zdecydowałam się zaryzykować. Zabieg był praktycznie bezbolesny, takie ukłucia, czasem silniejsze a nieraz słabsze. Widać było dymek ze spalonego włosa. Teraz czekam na efekty. Podobno czeka się na nie ok 2 nawet do 3 tygodni. Wtedy włos wypada razem z cebulką. Będę obserwowała i dzieliła się tymi obserwacjami;) Pozdrawiam" - użytkownik malami19, forum kafeteria.pl.

Fotodepilacja czy depilacja laserowa?

Fotodepilacja jest nieinwazyjnym i bardzo bezpiecznym zabiegiem, który obecnie można wykonywać samodzielnie w warunkach domowych, korzystając z odpowiednich urządzeń dostępnych w sprzedaży. W przypadku depilacji laserowej zabieg musi zostać wykonany przez specjalistę w gabinecie kosmetycznym lub w klinice. Wiele osób zwraca też uwagę na fakt, iż fotodepilacja jest praktycznie bezbolesna, podczas gdy zastosowanie lasera może wywoływać duży dyskomfort. Ogromną zaletą fotodepilacji jest również to, że usuwa ona wszystkie rodzaje włosów, natomiast na depilację laserową mogą się decydować tylko osoby z ciemnymi włoskami.

Wydaje się więc, że fotodepilacja jest bezpieczniejszym rozwiązaniem, ale należy pamiętać o jednej, bardzo istotnej zalecie depilacji laserowej. Jak się okazuje zabieg ten wykazuje dużo większą skuteczność, niż fotodepilacja. Cykl zabiegów z wykorzystaniem lasera pozwala usunąć owłosienie na zawsze, co w praktyce oznacza, że możemy zupełnie przestać się martwić odrastającymi włoskami. Ilość zabiegów potrzebnych do osiągnięcia zadowalającego efektu jest też mniejsza, niż w przypadku fotodepilacji. Podejmując więc decyzję o tym, który zabieg wybrać musimy zdecydować, jakie argumenty są dla nas istotniejsze.

NIE PRZEGAP: