Flanelowe włosy to jeden z najgorętszych trendów ostatnich sezonów. Koloryzacja, w której zostają użyte kolory przywodzące nam na myśl ciepłą koszulę z flaneli szybko podbiła serca kobiet. Początkowo fryzura ta była uważana za idealne rozwiązanie na jesień, jednak szybko okazało się, że świetnie sprawdza się tak naprawdę o każdej porze roku. Nic więc dziwnego, że ta przyciągająca wzrok koloryzacja zyskuje coraz większą popularność, pozwalając nam wyróżnić się z tłumu w naprawdę oryginalny, ale też elegancki sposób. Jeśli więc różowe włosy to dla Ciebie za dużo, kolor flanelowy może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Flanelowe włosy – jak wyglądają?

Flanelowe włosy zostały zainspirowane przez barwy dominujące jesienią. W związku z tym koloryzacja flanelowa opiera się przede wszystkim na odcieniach brązu, czerwieni czy koloru pomarańczowego. Fryzjer może nam zatem zaproponować na przykład kolor kasztanowy, spaloną miedź, barwę czerwonego wina oraz inne odcienie uwielbianej przez nas czerwieni. To jakie połączenie ostatecznie zostanie zastosowane na naszych włosach zależy w dużej mierze od nas samych oraz od fryzjera, w którego ręce zostaną one powierzone.

Kolor flanelowy na włosach zyskał swą nazwę oczywiście od flaneli, czyli materiału, z którego robione są między innymi popularne koszule. Po te ciepłe okrycia najchętniej sięgamy właśnie jesienią, gdy doskwierają nam pierwsze chłody. Nic więc dziwnego, że zainspirowały one stylistów do stworzenia tak fantastycznych koloryzacji. Bardzo szybko zyskały one aprobatę celebrytek i influencerek, które natychmiast podzieliły się swoim nowym odkryciem ze światem. Obecnie więc coraz więcej kobiet, które znudził już typowy rudy blond albo ombre, decyduje się na tę wyjątkowo piękną koloryzację i to nie tylko jesienią. 

Flanelowe włosy – komu pasują?

Kolor flanelowy wygląda szczególnie zjawiskowo na długich włosach, które dają stylistom większe pole do popisu jeśli chodzi o łączenie nawet kilku różnych barw oraz ich odcieni. Wystarczy tylko wyobrazić sobie piękne, długie hollywoodzkie loki na których mienią się poszczególne kolory i tony, aby stwierdzić, że to właśnie na takich włosach koloryzacja flanelowa będzie prezentowała się najbardziej spektakularnie. Oczywiście nie oznacza to, że kobiety z nieco krótszymi włosami nie mogą sobie na nią pozwolić. Muszą być jednak świadome tego, że efekt może być nieco inny. Warto w tym przypadku zdać się na naprawdę dobrego i doświadczonego fryzjera, który będzie w stanie dobrać dla nas najlepsze kolory.

Na kolor flanelowy bez wahania mogą się decydować kobiety o ciepłym typie urody, które mają ciemniejszą karnację i szybko się opalają. W ich przypadku barwy kojarzone z jesienią bez wątpienia sprawdzą się doskonale. Jeśli natomiast mamy tak zwany zimny typ urody, który charakteryzuje się przede wszystkim cerą jasną powinniśmy podchodzić do koloryzacji flanelowej z ostrożnością. Po raz kolejny bardzo ważne jest to, aby skorzystać z usług dobrego stylisty, który dobierze dla nas takie kolory, które nie wyeksponują jakichkolwiek mankamentów na skórze.

Flanelowe włosy – jak uzyskać? Cena u fryzjera

Kolor flanelowy to połączenie różnorodnych barw, które kojarzą się nam z barwami jesieni i naszych ulubionych koszuli flanelowych. Aby jednak efekt końcowy był dokładnie taki, jak tego chcemy, potrzebne są spore umiejętności i doświadczenie w koloryzacji. Nie warto więc próbować uzyskać taki rezultat w domu, przy pomocy dostępnych w drogeriach farb. Mimo najszczerszych chęci możemy sobie nie poradzić z tym wyzwaniem, czego efektem będzie brzydka koloryzacja lub nawet zniszczone włosy.

Aby mieć pewność, że po wyjściu z salonu fryzjerskiego będziemy odczuwać satysfakcję, musimy znaleźć naprawdę dobrego stylistę fryzur specjalizującego się w koloryzacjach. Oczywiście trzeba mieć również świadomość tego, że taki zabieg może nas kosztować więcej, niż zwykłe nałożenie koloru na włosy. Cena koloryzacji flanelowej jest w tym przypadku kwestią bardzo indywidualną i zależy ona zarówno od renomy danego salonu fryzjerskiego, jak i od ilości zastosowanych kolorów oraz długości naszych włosów.

Zobacz także:

Flanelowe włosy – jak dbać o kolor?

Koloryzacja flanelowa zakłada zastosowanie na włosach bardzo żywych i głębokich barw, przez co wymagają one odpowiedniej pielęgnacji. W pierwszych dniach po zabiegu powinniśmy unikać basenów, ponieważ chlorowana woda może sprawić, że kolory po prostu spłowieją. Podobnie może na nie działać mocne słońce i solarium, dlatego warto stosować profesjonalne kosmetyki do włosów z filtrami UV. Oczywiście do mycia włosów należy używać szamponów i odżywek przeznaczonych właśnie do włosów farbowanych i to najlepiej takich, które nie zawierają siarczanów. Fryzjerzy często też zalecają swoim klientkom rzadsze mycie włosów, najlepiej do trzech razy w tygodniu.

Mimo tego, że pielęgnacja włosów flanelowych jest nieco bardziej skomplikowana na taką koloryzację decyduje się obecnie mnóstwo kobiet. Ale wystarczy spojrzeć na zdjęcia włosów w tych pięknych barwach, aby zrozumieć, że taki efekt jest wart naszych wysiłków.