Fińska premier pokazała się bez stanika

Gdy w Polsce nadal w wątpliwość stawia się samodzielność kobiet, ich samostanowienie i umiejętność podejmowania niezależnych decyzji, Finlandia cieszy się świetnie prosperującym i radzącym sobie z epidemią krajem pod okiem kobiety premier. Sanna Marin. 34-latka nie jest wyjątkiem w parlamencie Finlandii. Dużą jego część stanowią kobiety i to poniżej 35. roku życia.

A jednak i tam zdarzają się sytuacje, gdy kobiety oceniane są według podwójnych standardów. Okazuje się, że w ogniu publicznej rozgorzałej krytyki można stanąć nie za machlojki, sprzeniewierzenie państwowego budżetu czy nie przestrzeganie praw człowieka, ale za ... zbyt głęboki dekolt. Premier Finlandii przekonała się o tym, po publikacji w jednym z modowych pism jej sesji zdjęciowej. Na jednym z ujęć Sanna Marin stoi w eleganckiej czarnej marynarce z bardzo głębokim dekoltem, który ujawnia fakt, że pod nią, nie ma nic. Ten brak stanika fińskiej premier stał się tematem nr. 1 nie tylko w Finlandii, ale na całym świecie. Obawiamy się, że konserwatyści nie zmrużą oka przez najbliższe doby, sądząc po ich pełnych oburzenia słowach. Według niektórych, kobiecie na stanowisku nie wypada występować w piśmie o modzie, a już na pewno bez stanika. 

Zobacz też: Kim jest Sanna Marin, którą okrzyknięto "najmłodszą premier świata"?

Internautki są innego zdania. Instagram zakwitł od zdjęć w identycznej stylizacji premier, która stała się tematem krytyki. Gest solidarności dostał hashtag #imwithsanna. A my uwielbiamy takie akcje pokazujące siostrzaną siłę. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Trendi & Lily (@trendimag) Paź 8, 2020 o 2:00 PDT

Fińska premier pokazała się bez stanika: Kim jest Sanna Marin?

Sanna Marin to najmłodsza premier świata, która urząd w Finlandii przejęła w 2019 roku mając zaledwie 34 lata. Zainteresowanie wzbudza nie tylko jej wiek i płeć, ale też rodzina (Marin została wychowana w tęczowej rodzinie przez 2 lesbijki)  oraz poglądy i sposób rządzenia krajem, który daje niezwykłe efekty i przynosi Finlandii tytuł jednego z krajów, w którym obywatele deklarują wysoki poziom zadowolenia.