Wśród współczesnych pisarzy zdecydowanie wyróżnia się Nicholas Sparks. Filmy powstające na podstawie jego powieści są prawie tak liczne jak pisane przez niego książki. Ten amerykański autor cały czas sięga po jeden temat – miłość. Jednak opisywane przez niego historie nie są banalne, a powstające na ich podstawie filmy w niczym nie przypominają prostych komedii romantycznych.

Nicholas Sparks filmy: Dla ciebie wszystko

Dawson i Amanda byli kiedyś nierozłączni. Jednak ich nastoletnia miłość zakończyła się w trudnych okolicznościach, a drogi rozeszły się. Kiedy po 20 latach Dawson (grany przez Jamesa Marsdena) wraca do rodzinnego miasteczka na pogrzeb kolegi, spotyka swoją dawną miłość. Młodzieńcze uczucia odżywają, jednak wspólne szczęście wymaga podjęcia trudnych decyzji.

Nicholas Sparks filmy: Bezpieczna przystań

Katie przeprowadza się do małego miasteczka. Kobieta wzbudza wielkie zainteresowanie mieszkańców, ponieważ jest bardzo tajemnicza i stroni od ludzi. Kiedy poznaje Alexa, wdowca z dwójką dzieci, rodzi się między nimi uczucie. Jednak nie będzie im dane długo się nim cieszyć, ponieważ przeszłość Katie nie pozwala o sobie zapomnieć.

Nicholas Sparks filmy: Pamiętnik

Melodramat, w którym główne role zagrali Rachel McAdams i Ryan Gosling, to jedna z najchętniej oglądanych adaptacji książek Sparksa. Opowiada o parze ludzi przebywających w domu spokojnej starości. Mężczyzna czyta kobiecie pamiętnik, w którym opisana została piękna historia miłosna. Przenosimy się o 40 lat w przeszłość. Pracujący w tartaku Noah poznaje Allie – dziewczynę z zamożnego domu. Młodzi zakochują się w sobie, jednak ich światy dzieli przepaść, która wydaje się nie do przeskoczenia. Czy znajdą w sobie na tyle siły, aby pokonać przeciwności i być razem?

Nicholas Sparks filmy: Szczęściarz

Powracający z Iraku sierżant Logan Thibault, jest przekonany, że przeżył dzięki znalezionemu przypadkowo zdjęciu kobiety. Postanawia ją odnaleźć. W ten sposób poznaje Beth i zatrudnia się w prowadzonym przez nią schronisku dla zwierząt. Ich trudna początkowo relacja zamienia się w romans. Jednak skomplikowana sytuacja życiowa Beth staje na przeszkodzie ich uczuciu. W role głównych bohaterów wcielili się Zac Efron oraz Taylor Schilling.

Nicholas Sparks filmy: Jesienna miłość

Na podstawie powieści Jesienna miłość powstał głośny film pod tytułem Szkoła uczuć, który jest uznawany za jedno z najlepszych dzieł, jakim są ekranizacje książek Sparksa. To niezwykle wzruszająca opowieść o miłości, która rodzi się pomiędzy sprawiającym problemy wychowawcze chłopakiem, Londonem, a skromną i pobożną córką pastora, Jamie. Niestety ich szczęście nie trwa długo.

Nicholas Sparks filmy: Wybór

To opowieść o trójce ludzi uwikłanych w miłosny trójkąt. Gabby jest związana z Ryanem, jednak kiedy poznaje Travisa, nie potrafi o nim zapomnieć. Ich romans rozwija się w szybkim tempie, jednak dziewczyna musi zmierzyć się z wieloma wątpliwościami, a wspólne szczęście ma swoją cenę. Główne role zagrali Teresa Palmer, Benjamin Walker i Tom Welling.

Zobacz także:

Filmy na podstawie powieści Nicholasa Sparksa, które jeszcze nie powstały, a powinny

Twórczość Nicholasa Sparksa jest niewyczerpanym źródłem dla filmowców. Wciąż istnieje wiele doskonałych książek, które jeszcze nie doczekały się ekranizacji.

Z każdym oddechem

Świetnym materiałem na film jest powieść Z każdym oddechem. Rozczarowana życiem i przytłoczona codziennymi problemami Hope, wyjeżdża do wakacyjnego domku. Tam poznaje Tru - pochodzącego z Zimbabwe przewodnika safari. Niedługo będą musieli dokonać wyboru - ich miłość czy obowiązki wobec rodziny.

Spójrz na mnie

Kolejna wspaniała książka Sparksa to Spójrz na mnie. Film na jej podstawie jest chyba tylko kwestią czasu. Maria i Colin pochodzą z dwóch różnych światów. Chłopak ma za sobą trudne dzieciństwo, a nawet lekkie zatarczki z prawem. Wychowana w pełnym miłości domu Maria, to młoda, rozpoczynająca karierę prawniczka. Przeciwieństwa się jednak przyciągają. Wspólna przyszłość zapowiada się sielankowo, dopóki do dziewczyny nie zaczynają przychodzić dziwne wiadomości.

We dwoje

Książki Sparksa, które są bardzo dobrym materiałem na film, to np. We dwoje. Russel miał idealne życie. Kochająca żona, urocza córeczka, piękny dom i wymarzona kariera. Kiedy w jednym momencie traci żonę oraz pracę, musi znaleźć w sobie ogromne pokłady siły i determinacji, aby zapewnić swojemu dziecku szczęśliwe życie.

Anioł stróż

I na koniec jeszcze jedna niesamowita książka, która koniecznie powinna zostać sfilmowana. Choć Julie ma dopiero 25 lat, już została wdową. Po śmierci męża dostaje psa oraz napisany przez niego list, w który ukochany zapewnia, że będzie jej Aniołem Stróżem. Po kilku latach kobieta próbuje od nowa ułożyć sobie życie. O jej względy zabiega Richard, który wydaje się być idealnym kandydatem. Jednak pies Julie wyjątkowo go nie lubi.