Filmy na lato 2019, które warto zobaczyć

Wyjście ze znajomymi do kina to jedna z częstych form spędzania czasu w wakacje, zwłaszcza, że nie brakuje naprawdę świetnych premier filmowych.

W zależności do tego, czy wolicie oglądać dobre komedie, dokumenty, czy dramaty wybrałyśmy dla was nasze propozycje filmów na lato.

My nie możemy doczekać się już wspaniałego dokumentu "Pavarotti" w reżyserii zdobywcy Oscara - Rona Howarda. To historia światowego tenora, który swoją pasją muzyczną zaraził miliony ludzi na całym świecie. Reżyser dotarł do nieznanych materiałów archiwalnych pokazujących tego niezwykłego człowieka w chwilach radości i smutku, triumfu i załamania, oficjalnie i intymnie.

Jeśli już jesteśmy przy biografiach znanych osób, chcemy zachęcić was do obejrzenia filmu o piłkarzu Diego Maradonie. "Diego" opowiada burzliwą historię życia znanego piłkarza, od czasów, kiedy jako młody chłopak zostaje ściągnięty do włoskiego klubu, który wkrótce staje się najlepszą drużyną świata. Niestety Maradona trafia w sam środek mafijnych rozgrywek, rozrywek i skandali. "Diego" to ostatnia część trylogii nagrodzonego Oscarem reżysera filmów „Amy” i „Senna”.

Właśnie do kin wszedł najnowszy film Woody'ego Allena "W deszczowy dzień w Nowym Jorku". Komedia opowiada o zakochanej parze studentów, którzy postanawiają spędzić romantyczny weekend w Nowym Jorku. Ich plany jednak szybko ulegają zmianie, podobnie jak słoneczna pogoda, która zmienia się w ulewny deszcz. W obsadzie filmu znalazły się same gorące nazwiska: Timothée Chalamet, Elle Fanning, Selena Gomez, Jude Law, Diego Luna i Liev Schreiber.

Nie sposób nie wspomnieć o długo wyczekiwanym filmie Quentina Tarantino - „Pewnego razu... w Hollywood”, którego scenariusz oparty jest na prawdziwej historii morderstwa aktorki Sharon Tate, żony Romana Polańskiego. W filmie występują: Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie i polski aktor Rafał Zawierucha.

W galerii zebrałyśmy nasze propozycje filmów na lato 2019, które warto obejrzeć. Co wybierzecie dla siebie?