Włosy farbowane bibułą mają wiele zalet. W kilka minut możemy uzyskać ciekawy kolor, co więcej możemy pokryć całe włosy, pasemka lub wykorzystać metodę ombre. Nasze możliwości ograniczają się tylko do tego jakie kolory bibuły mamy pod ręką.

Jak farbować włosy bibułą? - korzyści

Jakie korzyści przynosi farbowanie włosów bibułą? Jest to niedroga i bardzo prosta metoda farbowania włosów, którą możemy wykorzystać w domowym zaciszu. Co najważniejsze nie uszkadza struktury włosa i do wyboru mamy całą paletę kolorów.

Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie włosy zareagują na bibułę w ten sam sposób. Farbowanie bibułą na ciemnych włosach będzie różniło się od farbowania na blond włosach. Najlepiej kolor będą przyjmowały włosy jasne, przesuszone i zniszczone, ale trzeba uważać, ponieważ może się on utrzymywać zdecydowanie dłużej niż przez umowne dwa dni. Pamiętajmy także, im ciemniejszą bibułę wybierzemy, tym dłużej będzie się ona utrzymywała na naszych włosach. Najtrudniej będzie pofarbować bibułą włosy ciemne i czarne. W takiej sytuacji możemy rozjaśnić włosy i wykorzystać bibułę lub sięgnąć po farbę, piankę koloryzującą lub szamponetkę.

Włosy farbowane bibułą – jaki kolor wybrać?

Szeroka gama kolorów bibuły może sprawić, że będziemy mieć problem z dokonaniem wyboru. Pamiętajmy, że mamy wtedy możliwość eksperymentowania i połączenia różnych barw! Świetnie będzie wyglądało połączenie różowego i zieleni, niebieskiego i pomarańczowego lub granatowego i czerwonego.

Jeżeli zastanawiasz się jak zafarbować włosy na niebiesko, różowo lub zielono, musisz uważać, ponieważ wybrany kolor może na włosach wyglądać inaczej niż sama bibuła. Jeżeli włosy były rozjaśniane i są one pomarańczowo żółte to niebieska bibuła może pofarbować włosy na zielono. Warto więc sprawdzić na małym pasemku jaki kolor możemy uzyskać, aby uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki.

Farbowanie włosów bibułą krok po kroku

Musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach:

 • przy farbowaniu włosów bibułą musimy mieć założone rękawiczki
 • farbowane włosy muszą być suche. Jeżeli owiniemy bibułą mokre włosy, możemy nie uzyskać oczekiwanego efektu. Jeżeli kolor będzie za słaby, możemy od razu nałożyć bibułę i spróbować koloryzacji jeszcze raz.
 • Farbując włosy bibułą uważajmy gdzie to robimy, ponieważ oprócz włosów możemy pofarbować nasze ubrania, ręczniki, a nawet część łazienki.

Jak farbować włosy bibułą?

Zobacz także:

Farbowanie pasemek:

 1. Wybraną przez nas bibułę tniemy na kawałki o takiej samej grubości tak, aby móc owinąć nią pasma włosów.
 2. Szyję oraz granicę włosów i ciała smarujemy wazeliną lub tłustym kremem, aby ochronić ją przed zafarbowaniem.
 3. Po założeniu rękawiczek moczymy pasma bibuły i owijamy nimi kosmyki włosów. Trzeba uważać na wodę, która może kapać z bibuły – będzie farbowała wszystko, czego dotknie.
 4. Bibułę trzymamy na włosach przez kilka minut po czym ściągamy ją i czekamy aż włosy wyschną. Dopiero na suchych włosach będziemy mogli ocenić czy kolor nas zadowala. Jeżeli nie, możemy od razu powtórzyć cały proces.

Farbowanie wszystkich włosów:

 1. Jeżeli chcemy zafarbować całe włosy, używamy mniej więcej ¼ bibuły.
 2. Zakładamy rękawiczki i smarujemy granicę włosów i skóry tłustym kremem lub wazeliną.
 3. Do miski wlewamy ciepłą wodę i moczymy w niej wybraną przez nas bibułę. Gdy barwnik zejdzie z bibuły, wkładamy głowę do miski tak, aby zamoczyć włosy i trzymamy ją tak przez kilka minut.
 4. Wyciągamy głowę i możemy od razu wysuszyć włosy.

Jak zmyć bibułę z włosów?

Bibuła powinna zejść z naszych włosów po kilku myciach. Jeżeli tak się nie stanie, możemy wypróbować szamponu przeciwłupieżowego, który pomoże nam pozbyć się barwnika.