Ewa Chodakowska to jedna z wielu gwiazd, które w ostatnich dniach publicznie zabrały głos na temat aborcji. Popularna trenerka fitness i bizneswoman nie ukrywa, że choć jest osobą wierzącą, to stanowczo sprzeciwia się kontrowersyjnemu wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego ws. tzw. aborcji eugenicznej. Apeluje, aby nie osądzać kobiet, które znalazły się w sytuacji, gdy zmuszone są dokonać takiego trudnego wyboru.

Dopóki nie znalazłaś się w takiej sytuacji, nie oceniaj! Bo nie wiesz, z czym musi się mierzyć matka, która wie, że jej dziecko zaraz po urodzeniu skona w męczarniach. Dopóki nie założyłaś butów matki skazanej na najtrudniejszy wybór, nie oceniaj. Jeśli jesteś kobietą, na litość boską, nie oceniaj! Bo może cię spotkać taki sam los - napisała 23 października na swoich oficjalnych profilach w mediach społecznościowych.

Ewa Chodakowska odpowiada na krytykę fanki ws. aborcji

W odpowiedzi na aktualne wydarzenia w kraju i liczne wypowiedzi działaczy pro-life i działaczy pro-choice, Chodakowska opublikowała kolejny wpis. Fitnessowe guru milionów Polek podkreśla, że jej zdaniem zawężanie pojęcia "ochrona życia" do zakazu aborcji sprawia, że pomijanych jest wiele kluczowych dla życia polskich rodzin kwestii.

- Ochrona życia, nie równa się zakaz aborcji. Skuteczna ochrona życia to pomoc rodzicom dzieci z niepełnosprawnościami. To dostęp do lekarzy specjalistów. To towarzyszenie kobietom w najtrudniejszych ciążach. To profesjonalni psychoterapeuci obecni w szpitalach, gdzie rodzą się chore dzieci i gdzie leżą kobiety z ciążami, które nie przebiegają wzorowo. To tworzenie szkół dostosowanych do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami - zarówno pod względem infrastruktury, jak i personelu. To świadczenia dla opiekunów, którzy każdego dnia zajmują się chorymi osobami. Dni wytchnieniowe. To ściągalność alimentów od mężczyzn, którzy są ojcami dzieci z niepełnosprawnościami, ale którzy "nie dali rady" - wymienia.

- Pro-life to znacznie więcej niż pro-birth - dodaje.

Wpis gwiazdy spotkał się z bardzo entuzjastycznymi reakcjami jej fanek. Znalazły się jednak też osoby, którym wypowiedź trenerki nie przypadła do gustu. Jedna z internautek wprost stwierdziła, że Chodakowska nie ma prawa wypowiadać się w tej kwestii, skoro sama jeszcze nie ma posiada potomstwa.

Jak urodzisz swoje, to będziesz mogła zabierać głos. Życzę tobie, aby to było piękne, zdrowe dziecko - czytamy w komentarzu pod facebookowym postem Ewy.

Zobacz także:

Na odpowiedź Chodakowskiej nie trzeba było długo czekać.

- Jak Pani komentarz ma się do tego, że za KOBIETY zdecydowali mężczyźni, którzy - z tego co się orientuję - nigdy nie rodzili? - odpisała.

Trafna riposta Ewy Chodakowskiej spodobała się internautom - na jej komentarz zareagowało już ponad 13 tysięcy użytkowników Facebooka.

ZOBACZ TEŻ: Ewa Chodakowska reaguje na złośliwe komentarze: "To nie tak, że lata staram się o dziecko, którego nie mogę mieć"