Kim jest Ewa Farna? Z odpowiedzią na to pytanie z pewnością nie mają żadnego problemu ci, którzy w ciągu ostatnich 10 lat choć trochę interesowali się show-biznesem. 9 płyt, kilkanaście hitów i tylko jeden wielki skandal sprawiły, że jej imię w Polsce i Czechach znają niemal wszyscy. Idolka tysięcy fanów jako jedna z nielicznych polskich wokalistek z powodzeniem prowadzi swoją karierę nie tylko w naszym kraju, ale również za granicą. Nie lubi opowiadać o swoim życiu prywatnym, a mimo to od dekady utrzymuje się na szczycie. Co jeszcze chcemy wiedzieć o Ewie Farnej? Odpowiedzi na najczęściej wpisywane w Google zapytania na temat piosenkarki w jednym miejscu - na Gala.pl.

ZOBACZ: Ewa Farna świętuje jubileusz 10-lecia na scenie podczas SuperHit Festiwal. Jak wyglądała? [GALERIA]

Ewa Farna - wiek
Ile lat ma Ewa Farna? Data urodzenia piosenkarki może bardzo zdziwić, biorąc pod uwagę ile już udało się jej osiągnąć w tak krótkim czasie. Polsko-czeska artystka przyszła na świat 12 sierpnia 1993 roku, co oznacza, że tego lata skończyła dopiero 24 lata.

Ewa Farna - obywatelstwo
Wokalistka urodziła się w polskiej rodzinie w Trzyńcu na wschodzie Czech, w granicach historycznego Śląska Cieszyńskiego, dlatego od dzieciństwa posługiwała się językiem czeskim i polskim oraz przede wszystkim gwarą cieszyńską. Co prawda oficjalnie nie posiada polskiego obywatelstwa, ale w 2009 roku w wywiadzie z Bohdanem Gadomskim wyznała, że uznaje się za Polkę.

ZOBACZ: Ewa Farna o swojej wadze: "Pisali, że wyglądam jak dwie polskie ciężarówki!"

Ewa Farna - piosenki
Dyskografia Ewy Farnej mogłaby zawstydzić jej niejedną starszą koleżankę z branży. Dzięki temu, że gwiazda równolegle nagrywa albumy na rynek polski i czeski, ma już na swoim koncie w sumie aż 9 studyjnych płyt. Jej pierwszy wielki hit to tytułowy singiel z drugiej płyty o nazwie "Cicho". Poza nim, do najpopularniejszych piosenek Ewy Farnej należą (w kolejności chronologicznej): "La la Laj", "Ewakuacja", "Bez łez", "Nie przegap", "Znak", "Ulubiona rzecz", "Tajna misja", "Rutyna", "Wszystko albo nic" i "Bumerang".

Ewa Farna - chłopak
Autorka hitu "Ewakuacja" należy do grona artystów, którzy stronią od przesadnego opowiadania publicznie o swoim życiu osobistym. Przed mediami i fanami nie udało się jej jednak długo ukrywać swojego związku z Martinem Chobotem. Ewę łączy z Czechem nie tylko miłość, ale także pasja do muzyki - Martin jest gitarzystą w jej zespole koncertowym.

Ewa Farna - gdzie mieszka?
Gwiazda aktualnie mieszka we wsi Wędrynia, na terenie kraju morawsko-śląskiego. Ze względu na liczne zobowiązania zawodowe w Polsce i Czechach, piosenkarka posiada także mieszkania w Warszawie i Pradze.

Ewa Farna - Idol
Ewa Farna w pierwszym od 11 lat nowym sezonie "Idola" w Polsce, miała okazję oceniać początkujących wokalistów, czyli poczuć się, jak to jest być po tej drugiej stronie. Artystka bowiem sama ma na swoim koncie udział w łowiącym talenty programie "Szansa na sukces", gdzie jako zaledwie 11-letnia dziewczynka wygrała odcinek z piosenkami Jacka Cygana. Polski Idol nie był jednak jurorskim debiutem artystki. Ewa już w 2012 roku zasiadała w jury czesko-słowackiego SuperStar, a dwa lata później w 4. edycji polskiego "X Factor".