Tej artystki nie trzeba nikomu przedstawiać. Erykah Badu nazywana królową soulu, której debiutancka płyta „Baduizm” pokryła pięciokrotną platyną i która wytyczyła nowy kierunek w muzyce zwany neo soulem, wystąpi na koncercie w Szczecinie w ramach festiwalu Szczecin Jazz. Co ciekawe, będzie to jedyny koncert, jaki artystka da w tym czasie w Europie.

Powstanie film o Arecie Franklin: w roli głównej Jennifer Hudson

Erykah Badu w Polsce (Szczecin Jazz 2019)

Żeby zobaczyć Erykah Badu w Polsce fani musieli czekać naprawdę długo. Ostatni, czwarty koncert gwiazdy u nas miał miejsce w 2011 r. i został okrzyknięty muzycznym wydarzeniem roku. Mimo że ostatni album wydała 9 lat temu i nie wiadomo kiedy podzieli się z fanami nowym materiałem, artystka zdecydowała się wystąpić. W trakcie koncertu najpewniej będzie można usłyszeć jej największe hity: „You Got Me” nagrany w duecie z The Roots, „Apple Tree”, „On and On” czy „Love of My Life”.

Informacja o koncercie w Szczecinie choć pojawiła się przed kilkoma dniami, obiegła media z prędkością światła. Upublicznił ją pomysłodawca Festiwalu Szczecin Jazz i saksofonista, Sylwester Ostrowski, który na swoim Facebooku napisał:

I’ve just received this message from My Big Bro’ Keyon Harrold – „Erykah Badu is on. Szczecin Jazz 2019 is gonna be a huge. Stay tuned, more details very soon”.

Wiadomo, że Erykah Badu pojawi się na scenie Nerro Areny w marcu, ale dokładna data nie została jeszcze podana. Ceny biletów poznamy 21 stycznia.  

Wybierzecie się na koncert Erykah Badu w Szczecinie?