Emma Corrin osobą niebinarną

Wzrost świadomości społecznej na temat seksualności człowieka sprawił, że coraz mniej osób obawia się coming out’ów. Wśród nich prym wiodą gwiazdy, które w ten sposób też normalizują zagadnienia związane z tożsamością płciową. W maju zdobył/a się na to Demi Lovato, we wtorek zaś brak identyfikacji z konkretną płcią ogłosił/a Emma Corrin, znany/a z roli księżnej Diany w popularnym serialu Netflixa „The Crown”. Widzowie byli zachwyceni kreacją aktora/ki, który/a do złudzenia przypominał/a Królową Ludzkich Serc. 

Emma Corrin wyznał/a, że jest osobą niebinarną i opublikował/a na Instagramie sensualne fotografie, na których pozuje w samym binderze, czyli bieliźnie spłaszczającej piersi. 

(…) Dzięki za uchwycenie tego. To dla mnie bardzo intymne, bardzo nowe i bardzo fajne. To wszystko to podróż, wiele zwrotów akcji i zmian, i to jest w porządku! Zaakceptujcie to - napisał/a pod zdjęciem Corrin.

Emma używa w stosunku do siebie zaimków, które są neutralne płciowo, ale niestety nie mają swoich odpowiedników w języku polskim. Przyjęło się, że w takiej sytuacji używamy rodzaju nijakiego, obu (jak w naszym artykule) lub zastępujemy końcówkę wskazującą na płeć gwiazdką. Jeśli osoba niebinarna nie wskazała wybranych zaimków, warto ją po prostu o to zapytać. 

Zobacz też:

Czym jest niebinarność?

Osoba niebinarna nie identyfikuje się ani z płcią męską, ani żeńską, może też identyfikować się z obiema lub pozostawać w tej kwestii całkowicie elastyczna. Tożsamość niebinarna to tak naprawdę pojęcie szerokie, które mieści sobie całe spektrum tożsamości płciowych, które nie są wyłącznie męskie lub żeńskie. Nie należy też mylić tożsamości płciowej z orientacją, która jest określana jako pociąg do osób danej płci.