„Emily in Paris” wielkim sukcesem Netfliksa

Produkcja opowiadająca losy uroczej Amerykanki, która rozpoczęła pracę w agencji marketingowej w Paryżu, bije rekordy popularności. Emily nie zna języka francuskiego, za to wykazuje ogromny entuzjazm, czym zyskuje w oczach swoich paryskich współpracowników. W serialu nie brakuje także wątków miłosnych, począwszy od rozstania Emily, aż do nowego intrygującego romansu głównej bohaterki. Jak potoczą się jej dalsze losy w 2. sezonie popularnej produkcji?

Zobacz też: "Emily in Paris" na Netflixie bije rekordy popularności. Kiedy 2 sezon? Lily Collins: czekam na zielone światło!

Nic dziwnego, że serial okazał się strzałem w dziesiątkę: za produkcję „Emily in Paris” odpowiada Darren Star, a za kostiumy bohaterów Patricia Field, odpowiedzialna za kultowe stylizacje do innego wielkiego hitu – „Seksu w wielkim mieście”. Co więcej, serial może pochwalić się także niesamowitą obsadą. W tytułową Emily brawurowo wcieliła się Lily Collins. Aktorka odpowiada także za produkcję najnowszego hitu Netfliksa. Warto tutaj wspomnieć także o odtwórcy roli Gabriela, czyli Lucasie Bravo, do którego już teraz wzdychają dziewczyny z całego świata.

„Emily in Paris”: oficjalna zapowiedź 2. sezonu

Póki co, produkcja potwierdziła tylko, że na sto procent możemy spodziewać się powstania kolejnej części serialu! Tę niesamowitą informację przekazano w równie niesamowity sposób. Wszystko zaczęło się od filmiku, w którym obsada po kolei pokazuje dwie rzeczy, mówiąc francuskie „deux”, czyli po prostu dwa. Pod koniec widzimy hasło „Dwa jest zawsze lepsze niż jeden”. Już ten filmik zaciekawił fanów na całym świecie, którzy po takiej zapowiedzi, coraz bardziej liczyli na drugi sezon.

Następnie Neflix oficjalnie potwierdził powstanie kolejnej części przygód Emily w stolicy Francji, poprzez zamieszczenie w sieci fikcyjnego maila, podpisanego przez szefową Amerykanki, Sylvię. W treści listu, napisanego typowym dla Francuzki ciętym językiem, można wyraźnie przeczytać: "Niestety informujemy, że Emily Cooper będzie musiała pozostać w Paryżu przez dłuższy czas. Mimo jej nad wyraz śmiałego zachowania i braku wcześniejszego doświadczenia w dziale marketingu dóbr luksusowych, zdołała zauroczyć kilku z naszych trudniejszych klientów podczas swojej pracy w Savoir. Można nazwać to łutem szczęścia lub amerykańską błyskotliwością - bardziej skłaniam się ku pierwszemu - niemniej jej wyniki są imponujące". Po tak ciekawej zapowiedzi fani liczą na równie ciekawy sezon drugi. Czy produkcja spełni ich oczekiwania?

„Emily in Paris”: o czym będzie drugi sezon serialu?

Pierwszy tajemnicę zaczął zdradzać producent serialu Darren Star. W drugim sezonie możemy spodziewać się sporej zmiany w zachowaniu Emily. Dziewczyna nie będzie już przeżywać szoku kulturowego, a nawet poniekąd upodobni się swoim zachowaniem do Francuzów. W końcu zacznie twardo stąpać po ziemi i układać sobie życie w Paryżu.

 „Emily będzie miała do podjęcia kilka trudnych decyzji. Serial w dużej mierze opowiada o tym, jak otaczająca ją kultura weryfikuje jej spojrzenie na świat. Nic nie będzie wyglądać na takie, jak się wydaje. To zawsze próba dla jej amerykańskiego światopoglądu", opowiada scenarzysta w rozmowie z E! News.

Fani są bardzo ciekawi rozwoju życia miłosnego głównej bohaterki i Gabriela, a także jak, i czy w ogóle, rozwinie się wątek jej pocałunku z Camillą. Lucas Bravo, wcielający się w postać partnera Emily, a także sama Lily Collins postanowili wypowiedzieć się trochę na temat relacji obu bohaterek: "Na przykład Camille - kiedy całuje Emily w usta, zachowuje się jakby nic się nie stało i wcale nie żałowała. Albo kiedy obie leżą na łóżku, bardzo zresztą podobał mi się ten obrazek” – opowiada aktor. "Tam jest mnóstwo takich małych momentów, kiedy myślisz sobie "...czy Emily podoba się Camille?". Trudno jednoznacznie stwierdzić i myślę, że ta niepewność intryguje Emily" – dodaje odtwórczyni głównej roli. Czy twórcy zdecydują się rozwinąć ten wątek?

„Emily in Paris”: kiedy premiera 2. sezonu serialu?

Na razie ciężko stwierdzić, kiedy nowy sezon „Emily in Paris” pojawi się na Netflxie. Wszystko z powodu panującej pandemii koronawirusa i utrudnionych warunków pracy na planie. Restrykcje nałożone na obywateli Francji także nie ułatwiają kręcenia scen serialu. Z tego co wiadomo, kameralne sceny (te we wnętrzach budynków) są już kręcone w Paryżu. Najprawdopodobniej premiery możemy oczekiwać pod koniec 2021 roku.