Elżbieta Jaworowicz żałuje, że nie ma dzieci

Elżbieta Jaworowicz to ikona Telewizji Polskiej, gdzie od ponad 35 lat prowadzi program "Sprawa dla reportera". Dziennikarka ceniona jest za swój profesjonalizm, a styl prowadzenia programu, a także charakterystyczny sposób siedzenia ze splecionymi na bok nogami stał się jej znakiem rozpoznawczym.

Jaworowicz należy do tej grupy dziennikarzy, którzy znani są ze swojego warsztatu, niż z życia prywatnego. Rzadko udziela wywiadów, jednak ostatnio zrobiła wyjątek. W rozmowie z magazynem "Życie na gorąco", Elżbieta Jaworowicz zdobyła się na szczere wyznanie. Czego dotyczyło?

Żałuję, że nie było mi dane poznać smaku macierzyństwa. Myślę, że gdybym miała dziecko, moje życie lepiej by wyglądało. Szczęściem jest posiadanie rodziny - wyznała.

Chociaż 76-letnia Elżbieta Jaworowicz żałuje, że nigdy nie została matką, to docenia, że ma przy sobie kochającą osobę.

Cieszę się, że mam u boku mocnego i wrażliwego mężczyznę, bliską osobę, którą kocham i która jest moim przyjacielem – dodała dziennikarka.

Przeczytaj także:

Elżbieta Jaworowicz miała trzech mężów

Chociaż informacji na temat życia prywatnego Elżbiety Jaworowicz jest bardzo mało, to wiadomo, że dziennikarka trzy razy wychodziła za mąż. Jej pierwszym mężem był podobno tajemniczy przedsiębiorca. Drugi raz Jaworowicz wyszła za mąż za rajdowca Lecha Jaworowicza i to jego nazwisko nosi do tej pory.

Obecnym mężem Elżbiety Jaworowicz jest Eugeniusz Mleczak, były rzecznik MON. Para poznała się podczas uroczystości wręczenia nagród Benemerenti Ordynariatu Polowego w 1995 roku, a ślub wzięła po 15 latach związku. W jednym z wywiadów dla "Faktu", tak dziennikarka mówiła o swoim związku:

Szczęściem jest posiadanie rodziny, która daje wsparcie. Ale mój partner mówi mi: Dobrze, że w ogóle spotkaliśmy się, bo przecież mogliśmy się nie spotkać (...) Jestem osobą smutnawą, a on te wszystkie moje smutki potrafi mi przetłumaczyć.

To Cię również zainteresuje:

Zobacz także:

Kim jest Elżbieta Jaworowicz?

Elżbieta Jaworowicz jest nie tylko autorką programu "Sprawa dla reportera", ale również reżyserką filmów dokumentalnych. Za swoją działalność była wielokrotnie doceniana i wyróżniana. W listopadzie 1999 roku została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi. Jest laureatką Wiktora, Superwiktora i trzykrotna zdobywczyni Telekamery.

W rozmowie z Polskim Radiem, Jaworowicz mówiła:

Jeśli jest jakiś sukces mojej pracy, to jest nim to, że ludzie mają do mnie zaufanie, a ja z czułością staram się ich słuchać. Każda sprawa uczy czegoś o życiu, o losie człowieka, także i o mnie, zmieniam się wraz z tym, co robię - mówiła Elżbieta Jaworowicz w rozmowie z Pawłem Siwkiem.

Przeczytaj również: