Elliot Page publikuje zdjęcie bez koszulki

Kanadyjski aktor i producent filmowy w grudniu zeszłego roku ogłosił, że jest osobą transpłciową. 34-latek znany z takich ról w "Umbrella Academy" czy "Juno" wyznał, że od zawsze czuł się mężczyzną i już jako kilkulatek pytał rodziców, czy kiedyś "zostanie chłopcem". To już drugi coming out gwiazdora - w 2014 roku oświadczył, że jest osobą homoseksualną. Gwiazdor coraz lepiej czuje się w swoim ciele - pojawił się na okładce magazynu "Time" jako pierwsza transpłciowa osoba, teraz na swoim Instagramie publikuje odważne zdjęcie. Widzimy na nim muskularnego Elliota w spodenkach do pływania, czapce z daszkiem i co najważniejsze: z szerokim uśmiechem. Zdjęcie podpisał krótkim "Pierwsze kąpielówki!". Post zebrał ponad 2,5 miliona polubień i tysiące komentarzy pełnych zachwytu i wsparcia:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @elliotpage

"Tak wygląda szczęście"

Fotografię Elliota udostępniła sama Oprah Winfrey, która gościła aktora w zeszłym miesiącu. W szczerym wywiadzie gwiazdor wyznał, jak ważne był dla niego coming out, terapia hormonalna i przede wszystkim - operacja usunięcia piersi. Operacja miała być dla niego zabiegiem "ratującym życie", gdyż dzięki nowemu wizerunkowi zyskał więcej pewności i siły do walki o prawa osób transpłciowych:

Wychodzisz spod prysznica, ręcznik masz owinięty wokół talii, patrzysz na siebie w lustrze i myślisz po prostu 'oto jestem'. I nie ma już tej chwili, w której jestem spanikowany - opowiada aktor.

"Tak wygląda szczęście! Wygląda na to, że Elliot będzie świecił jaśniej niż słońce tego lata" – podsumowała Oprah na swoim instagramowym profilu.