Elizabeth Debicki nową księżną Dianą w "The Crown"

Elizabeth Debicki zobaczymy w roli księżnej Diany w najnowszym 5. sezonie serialu "The Crown". O obsadzeniu aktorki do tej roli było wiadomo już wcześniej, natomiast teraz w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z planu. Chociaż fotografia jest zrobiona z daleka, to na pierwszy rzut oka widać, że Elizabeth Debicki bardzo przypomina postać Diany.

Dusza Księżnej Diany, jej słowa oraz czyny żyją w sercach wielu. To dla mnie prawdziwy zaszczyt dołączyć do tego niesamowitego serialu, który bezpowrotnie wciągnął mnie od pierwszego odcinka - pisała Elizabeth Debicki na oficjalnym profilu serialu "The Crown".

Zamierzeniem twórców serialu jest to, żeby zmieniać obsadę i pokazać upływ czasu w rodzinei królewskiej. Stąd też młodziutką Dianę zagrała Emma Corin (Przeczytaj także: Emma Corrin, czyli księżna Diana z „The Crown” ogłosiła, że jest osobą niebinarną. „Zaakceptujcie to!”), później do roli wybrano Kristen Stewart, a teraz 30-letnią Dianę zagra właśnie Elizabeth Debicki.

Zmiany obsady dotyczyć będą również innych kluczowych postaci. W piątym sezonie "The Crown" królową Elżbietę zagra Imelda Staunton, doskonale znana nam z roli Dolores Umbridge w serii filmów o przygodach Harry’ego Pottera. Do tej pory na ekranie oglądałyśmy Claire Foy oraz Olivię Colman. W roli księcia Filipa zobaczymy Jonathana Pryce'a, księcia Karola zagra Dominic West, w księżniczkę Małgorzatę wcieli się Lesley Manville, Camillę Parker-Bowles zagra Olivia Williams, a premiera Johna Majora - Johnny Lee Miller. 

My już nie możemy doczekać się nowego sezonu serialu.

Elizabeth Debicki: kim jest aktorka, która zagra Dianę?

Elizabeth Debicki to urodzona w Paryżu w 1990 roku, australijska aktorka polskiego pochodzenia. Jej ojciec był z pochodzenia Polakiem, a matka Australijką irlandzkiego pochodzenia. Debicki ma na swoim koncie wiele ról filmowych, telewizyjnych i teatralnych. Jednak popularność przyniósł jej film "Wielki Gatsby" (zagrała Jordan Baker) i serial "The Kettering Incident", za które zdobyła nagrody AACTA.

Aktorka ma na swoim koncie udział w takich produkcjach jak: "Strażnicy Galaktyki cz.2", "Wdowy", "Obraz pożądania", "Nocny recepcjonista".

Niewątpliwie rola księżnej Diany zapisze się mocno w biografii aktorki i otworzy drzwi do kolejnych świetnych produkcji i tego jej życzymy.