Przyznaję szczerzę, że podczas tego testowania nie miałam szczególnie wygórowanych oczekiwań, zwłaszcza że od lat pracuję na tym samym sprzęcie. Chociaż używam urządzeń elektronicznych codziennie, nie jestem specjalistką w tej dziedzinie. Doskonale natomiast wiem, co mi się podoba, a co nie. Jako redaktorka codziennie korzystam z laptopa, dlatego postanowiłam na własnej skórze przekonać się, czy jakość sprzętu naprawdę ma znaczenie i ułatwi mi nie tylko pracę, ale także uprzyjemni czas wolny. Do testu wybrałam laptopa, który jest szeroko polecany na wielu forach – Zenbooka 14 OLED UX3402 od firmy ASUS.  

Jak sprawdził się laptop podczas mojej codziennej pracy? Poniżej znajdziecie moje refleksje na jego temat i dowiecie się więcej o szczegółach działania Zenbooka.  

ASUS Zenbook 14 OLED UX3402: działanie i technologia 

Na początku, konkrety. Zanim podjęłam się testu, musiałam sprawdzić, co obiecuje producent. W mojej pracy najważniejsza jest prędkość sprzętu, mobilność i wydajność. Często podróżuję i zabieram ze sobą sprzęt na wywiady, dlatego musi być także lekki, kompaktowy i po prostu... ładny! Nie będę ukrywać, że estetyka ma dla mnie, jak pewnie dla wielu miłośniczek mody, ogromne znaczenie. Chociaż nie wpływa to bezpośrednio na jakość pracy, design laptopa to zawsze coś, na co zwracam uwagę. Czym wyróżnia się nowy Zenbook ASUS? 

  • Wydajność

Producent zapewnia, że Zenbook 14 OLED jest zawsze gotowy do pracy. Oferuje wielozadaniowość dzięki procesorom Intel® Core™ i7 12. generacji, możliwość całodziennej pracy dzięki baterii o pojemności 75 Wh i 16 GB pamięci RAM!  

  • Design

Laptop został zaprojektowany tak, żebyśmy bez problemu mogli zabierać go na nasze mniejsze i większe wyjazdy. Jest smukły i lekki, ma zaledwie 16,9 mm grubości i waży 1,39 kg. Bez problemu zmieściłam go do swojej ulubionej torby, a co najważniejsze, dzięki lekkiej wadze mogłam go nosić ze sobą przez cały dzień.

  • Kinowe doświadczenie

Równie istotną cechą urządzenia jest to, jak umila nam wolny czas. Dzięki głębokiej czerni, TUV Rhiendland i systemowi dźwiękowemu  Dolby Atmos, Zenbook zapewnia najwyższe wrażenia audiowizualne bez wychodzenia z domu! Oglądanie na nim filmów było naprawdę kinowym doświadczeniem w moim salonie.  

Zobacz także:

 

Zenbook 14 OLED – moje odczucia 

Jako estetka przywiązuję dużą wagę do detali i wyglądu samego produktu. Właśnie dlatego już na samym początku zachwycił mnie nowy sprzęt od marki ASUS. Zenbook, w odróżnieniu od innych laptopów z którymi miałam styczność, wyróżnia się smukłością, przemyślanym, ale nierzucającym się w oczy designem i zgrabnością. Przed wydaniem ostatecznej opinii musiałam jednak wypróbować sprzęt w pracy i w czasie wolnym, dlatego zabrałam się za testowanie.  

Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że Zenbook 14 OLED spełnia wszystko to, co obiecuje producent! Laptop ma niezwykle długi czas pracy i bardzo szybko się ładuje, dlatego nie byłam co chwila odciągana od obowiązków. Zaskoczyła mnie także jakość kamery internetowej. Codziennie łącze się z wieloma osobami podczas spotkań czy wywiadów, dlatego prezencja i wierne oddanie obrazu i dźwięku są dla mnie bardzo ważne. Największe wrażenie zrobiła na mnie jednak pełnowymiarowa klawiatura ErgoSense, która sprawiła, że ośmiogodzinne pisanie było czystą przyjemnością. Czy jestem więc zadowolona z testu? Zdecydowanie tak! Zenbook poprawił nie tylko jakość mojej pracy, ale także sprawił, że czas wolny spędzony przed laptopem był prawdziwą przyjemnością.