Dla kogo sprawdzą się ekspresy ciśnieniowe? 

Zdecydowanie dla osób, które lubią espresso i kawy mleczne na jego bazie. Ciśnieniowe ekspresy nadadzą się zarówno do domu, jak i do gastronomii. Jeśli pijasz głównie americano – zwróć raczej uwagę na ekspresy przelewowe.

Ekspres kolbowy 

Jeśli jesteś gotowy na wspaniałą przygodę z parzeniem kawy, nastawiony na codzienne kombinowanie przy ekspresie, lubisz wyzwania i zdobywanie nowych umiejętności, to ekspres ciśnieniowy jest dla Ciebie dobrym wyborem. W zamian za poświęcony mu czas odwdzięczy się możliwością zaparzenia kawy idealnej. Wynika to z tego, że ekspres kolbowy daje dosyć duże pole do manipulacji zmiennymi (takimi jak czas parzenia, grubość zmielenia kawy, temperatura wody i ciśnienie), które wpływają na ostateczny efekt w filiżance. Zatem ekspres kolbowy sprawdzi się dla ambitnych domowych baristów, a także do kawiarni czy innej gastronomii.

Ekspres automatyczny 

Nie każdy żyje kawą, niektórzy żyją dzięki kawie. Dlatego jeśli rano marzysz raczej o tym, żeby ktoś Tobie podał kawę, i nie chcesz poświęcać kilku minut na przygotowanie ożywczego napoju, to znak, że ekspres automatyczny może być właśnie dla Ciebie. Nie każdego ekscytuje codzienne dłubanie przy parametrach, czasami warto postawić na prostotę. Ekspres automatyczny zapewnia właśnie ten komfort, że możemy przygotować kawę na wpół obudzeni, ponieważ wymaga od nas wyłącznie wciśnięcia guzika.

Ekspres automatyczny jest całkowicie samowystarczalny – na jego elementy składają się wszystkie potrzebne sprzęty, nie trzeba rozdrabniać się na kupowanie osobno ekspresu i młynka, jak w przypadku ekspresu kolbowego.

To doskonały wybór dla tych kawoszy, którzy cieszą się piciem kawy, ale nie koniecznie procesem jej przygotowania. Idealnie wpasuje się też do lokalu gastronomicznego, gdzie nie ma czasu i miejsca na ekspres kolbowy.

Podsumowanie 

Zarówno ekspresy kolbowe, jak i automatyczne mają swoje zalety. Najważniejsze w wyborze ekspresu jest dobre rozpoznanie swoich preferencji. Jeśli wydaje nam się, że będziemy codziennie rano ręcznie parzyć espresso w ekspresie kolbowym, a prawda jest taka, że wolelibyśmy pospać 10 minut dłużej – bądźmy ze sobą szczerzy i wybierzmy opcję automatyczną, która oszczędzi nam czas rano.
Warto również pamiętać o odpowiedniej konserwacji ekspresu i kupowaniu kawy tylko najwyższej jakości, ponieważ nawet najlepszy ekspres nic nie zdziała kiedy wsypiemy do niego zwietrzałą kawę z marketu.

Po ofertę ekspresów do kawy zajrzyj na Coffeedesk.pl.