"Blondynka" film o Marylin Monroe obejrzymy na Netflix

Jak naprawdę wyglądało życie i kariera Marylin Monroe? Film "Blondynka" ("Blonde") to adaptacja książki Joyce Carol Oates pod tym samym tytułem, która przedstawia bardzo intymny i do bólu prawdziwy portret najsłynniejszej blondynki show biznesu. Oates opowiada historię Marylin Monroe od samego początku. Porusza temat trudnego dzieciństwa, które aktorka w większości spędziła w sierocińcu i opisuje duszną, przerażającą rzeczywistość Hollywood, która z czasem pożera swoje największe ikony. "Blondynka" to opowieść o życiu gwiazdy, nad którą zawisło fatum. Utalentowana aktorka, której udało się zrobić oszałamiającą karierę, po serii niepowodzeń w związkach i traumatycznych przeżyciach z dzieciństwa, z czasem popadła w uzależnienia i straciła nad sobą kontrolę, co w konsekwencji doprowadziło do tragicznego finału. 

"Blondynka" kto zagra Marylin Monroe?

Marylin Monroe była jedną z największych gwiazd Hollywood i niezwykle złożoną, fascynującą postacią. Nic więc dziwnego, że stojący za tą produkcją reżyser Andrew Dominik tak długo szukał odpowiedniej kandydatki do głównej roli. Wystarczy wspomnieć, że twórca próbuje doprowadzić "Blondynkę" do realizacji już od 12 lat. Początkowo rola Marylin Monroe miała przypaść Naomi Watts. Kilka lat później angaż otrzymała jednak Jessica Chastain, a producentem filmu został Brad Pitt. Wszystko wskazuje jednak na to, że ostatecznie w postać legendy Hollywood wcieli się kubańska aktorka Ana de Armas, znana z takich produkcji jak "Blade Runner 2049" czy "Rekiny wojny". Taką informację podał magazyn "Empire" powołując się na nieoficjalne źródła. Póki co nie wiadomo jeszcze, czy Armas ostatecznie podpisała kontrakt. W 2016 roku w produkcję "Blondynki" zaangażował się również Netflix, jeśli więc dojdzie do finalizacji kontraktu, zdjęcia do filmu powinny zacząć się jeszcze tego lata. Andrew Dominik to australijski reżyser, który stoi m.in. za takimi filmami "Zabić, jak to łatwo powiedzieć" czy "Zabójstwo Jessego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda". Jest również autorem scenariusza filmowej biografii Marylin Monroe

Marylin Monroe: biografia

Marylin Monroe urodziła się 1 czerwca 1926 roku w Los Angeles jako Norma Jeane Baker. Większość dzieciństwa spędziła w sierocińcu, gdzie trafiła po śmierci matki, Gladys Baker i w rodzinach zastępczych, które wielokrotnie zmieniała. Te doświadczenia odcisnęły ogromne piętno w jej dorosłym życiu. Marylin Monroe zaczęła karierę w latach 40. Początkowo pracowała jako modelka (pin-up girl), a później trafiła do filmu, gdzie zagrała w kilku niskobudżetowych produkcjach. Na początku lat 50 związała się z wytwórnią Fox, dla której zagrała swoje najsłynniejsze role. Marilyn Monroe wyszła za mąż trzykrotnie. Jej pierwszym mężem był robotnik James Dougherty, którego poznała jeszcze jako piętnastolatka. Para pobrała się w 1942 roku w Los Angeles. Drugim mężem aktorki był Joe DiMaggio, jeden z najpopularniejszych graczy baseballu w Stanach Zjednoczonych. Ich małżeństwo trwało jednak zaledwie kilka miesięcy. W 1955 roku Marylin Monroe zaczęła spotykać się z dramaturgiem Arthurem Millerem. Pod koniec czerwca 1956 roku para pobrała się na kameralnym ślubie bez udziału fotoreporterów. Gwiazda z żadnym z nich nie doczekała się jednak dzieci. Zagrała wiele niezapomnianych ról, m.in. w takich filmach jak "Mężczyźni wolą blondynki", "Słomiany wdowiec", "Książę i aktoreczka", czy "Pół żartem, pół serio". W prywatnym życiu aktorka zmagała się z uzależnieniami, m.in. od alkoholu i barbituranów, i z problemami psychicznymi. Jej karierę przerwała nieoczekiwana śmierć w 1962 r.