Chcesz wraz ze swoją rodziną jednocześnie zadbać o zdrowie i przysłużyć się środowisku? Koniecznie sporządź listę małych-wielkich zmian, które sukcesywnie będziecie wprowadzać w życie. Wysiłek? Niewielki. Efekty? Ogromne! 

Pakujcie drugie śniadanie lub lunch w wielorazowe pojemniki i woskowijki

Wielorazowe owijki do kanapek i/lub pudełka to coś, co powinno znajdować się każdym domu. Folie - spożywcza, czy aluminiowa nie są eko, a w dodatku wcale nie chronią żywności lepiej niż coraz popularniejsze woskowijki. Czym właściwie są owe woskowijki? To rodzaj bawełnianej szmatki nasączonej specjalną mieszaniną na bazie wosku pszczelego, w którą można owijać żywność, aby ją przechowywać lub transportować. Uwaga - ekologiczne opakowania wielokrotnego użytku to wydatek jednorazowy - dobrze przechowywane i czyszczone posłużą wam nawet kilka lat!

Wybierajcie rower zamiast samochodu

Jazda na rowerze korzystnie wpływa zarówno na środowisko, jak i nasze zdrowie. Codzienna podróż do pracy, szkoły, czy okazjonalna oddalonego o kilka kilometrów sklepu, to mała zmiana dla nas, ale wielka przysługa dla planety. Jeśli macie możliwość, aby zamiast samochodem pojechać w wybrane miejsce rowerem - zróbcie to! Mniej spalin, poprawa wydolności i frajda dla całej rodziny. Czy można lepiej rozpocząć rodzinną akcję #BackToSchool

Segregujcie śmieci 

Każdy moment jest dobry, aby rozpocząć naukę segregacji odpadów, a im wcześniej zaczniemy, tym lepiej. Dziecko, które zdobędzie wiedzę o cyklu życia produktów i nauczy się, jak segregować śmieci, wyrośnie na odpowiedzialnego dorosłego. Gdzie szukać informacji o recyklingu? Oczywiście w internecie! W sieci pełno jest filmików skierowanych do najmłodszych, które w prosty sposób wyjaśniają, dlaczego powinniśmy segregować odpady i jak właściwie powinno to wyglądać. 

Zrezygnujcie z jednorazowych butelek na rzecz dzbanków i butelek filtrujących

Jeśli jeszcze nie słyszałaś o butelkach i dzbankach filtrujących Dafi, powinnaś nadrobić zaległości. Ta polska marka od wielu lat produkuje proekologiczne rozwiązania i edukuje w zakresie odpowiedzialności za środowisko naturalne. Jej ambasadorem jest m.in. aktor Tomasz Kot, który poprzez akcję "Kosmiczne wyzwanie" zachęca do refleksji nad przyszłością planety i podejmowania przez całą rodzinę odpowiedzialnych wyborów. Jakich? Między innymi rezygnacji z jednorazowych butelek na rzecz tych wielokrotnego użytku i picia filtrowanej wody.

Zobacz także:

Poręczne butelki wielokrotnego użytku Dafi wyposażone są w wymienny filtr (zaleca się robić to co miesiąc), który usuwa smak i zapach chloru z wody kranowej. Zawarty w nim naturalny węgiel aktywny otrzymuje się z łupin orzecha kokosowego. Produkty są bezpieczne dla zdrowia, co potwierdzają systematyczne badania i uzyskane certyfikaty. Najpopularniejsza butelka filtrująca Dafi - Soft dostępna jest w 3 pojemnościach. Najmniejsza pojemność 0,3 l została stworzona z myślą o najmłodszych. Z kolei butelki 0,5 oraz 0,7 l sprawdzą się u każdego członka rodziny - możecie zabrać ze sobą do szkoły, pracy, na spacer, w podróż i gdzie tylko chcecie!

Oprócz butelek typu Soft warto również sięgnąć po nowość w portfolio marki - butelkę filtrującą Dafi Solid, wykonaną z wytrzymałego Tritanu®, dostępną w wygodnej pojemności 0,7 l. Została ona zaprojektowana dla osób, które doceniają rolę regularnego nawadniania organizmu, uprawiają sport i praktykują zdrowy styl życia. Podobnie jak butelki Soft, wyposażona jest w wymienny co miesiąc filtr węglowy (100% naturalne medium filtrujące wytwarzane z łupin kokosa), który usuwa z wody kranowej nieprzyjemny smak i zapach chloru. Pozostawia niezmienioną ilość minerałów naturalnie w niej występujących (głównie wapnia i magnezu), dzięki czemu woda zachowuje cenne dla zdrowia pierwiastki. Lekko podwyższa pH wody, co przekłada się na jej jakość. Co ważne - nie pochłania zapachów, jest superlekka, poręczna, bezpieczna dla zdrowia i można myć ją w zmywarce. Uwaga - niedługo będzie dostępna również w pojemności 0,5 l