Edyta Olszówka pożegnała Piotra Machalicę

W poniedziałek 14 grudnia światem show-biznesu wstrząsnęła wiadomość o śmierci Piotra Machalicy. 65- letni aktor miał trafić w ciężkim stanie do szpitala z niedzieli na poniedziałek, jak informowała jego przyjaciółka, Krystyna Janda, walczył o życie pod respiratorem przez kilka godzin. Zaledwie trzy miesiące temu aktor stanął na ślubnym kobiercu z Aleksandrą Sosnowską, w przeszłości był jednak w głośnym związku z Edytą Olszówką. Para spędziła ze sobą aż 10 lat. Jak donosiły tabloidy, Piotr i Edyta utrzymywali przyjacielskie stosunki nawet po rozstaniu.

Rzadko się widujemy, ale jak już nam się uda spotkać, to wtedy bardzo lubimy ze sobą rozmawiać. […] Mamy jednak w swojej relacji otwartość i gdy już rozmawiamy, nie ma w tym żadnej ściemy. Nie owijamy w bawełnę – mówił Piotr w rozmowie z FAKT.

Aktorka na ten moment nie chce się wypowiadać na temat byłego partnera, jednak w dniu jego śmierci na jej facebookowym profilu pojawił się link do nostalgicznej piosenki, pt. „Light in the darkness”. Od Super Expressu dowiadujemy się, że gwiazda stratę przyjaciela przeżywa w milczeniu. 

Zobacz też: Krystyna Janda wspomina moment śmierci Piotra Machalicy: „To była straszna noc. Nie umiemy się pozbierać”

Piotr Machalica nie żyje. „Kochaliśmy i podziwialiśmy go wszyscy”

Piotr Machalica był aktorem filmowym, teatralnym i telewizyjnym. Znany między innymi z takich filmów jak „1968. Szczęśliwego Nowego Roku”, „Sztuka  Kochania”, „Szamanka” i „Dzień świra”. Aktor związany był z Teatrem Powszechnym  w Warszawie i teatrami Krystyny Jandy –Teatrem  Polonia i Och Teatrem. Aktorka podkreśla, jak ogromną rolę w polskiej kulturze odegrał Machalica:

Był w naszej Fundacji od samego początku i zagrał na naszych scenach przez ostatnie 15 lat setki spektakli, także zaśpiewał wiele koncertów. (…) Rozstajemy się w połowie przerwanego zdania. - napisała Krystyna Janda.

Aktor w 1986 roku otrzymał również nagrodę Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu a niebawem miał zagrać w nowej produkcji TVN „Tajemnica Zawodowa”.