Ma tylko dwa lata, a już przełamuje społeczne bariery. Lily Beddall, dziewczynka z zespołem Downa ma swój własny fanpage Lily's Journey Down Syndrome i właśnie została twarzą marki dziecięcej Matalan. Jej sesja zdjęciowa pojawi się w 217 sklepach marki w całej Wielkiej Brytanii.

„Kontrakt Lily łamie stereotypy wokół zespołu Downa i pokazuje, że piękno może przybierać różne kształty.”, mówią dumni rodzice dwulatki, Vicki i Eddie Beddall.

Kampania Matalan ma promować zupełnie inne oblicze reklamy i łamać pewne tabu związane z jej światem. Nawet w dziecięcych kampaniach świat jest, delikatnie mówiąc, wyidealizowany.

Lily Beddall jest już drugim dzieckiem z zespołem Downa, które wystąpiło w kampanii Matalan, ogromnej sieci ubraniowej dla całej urodziny. Tym samym, jest to jedna z największych sieciówek na Wyspach. 21. marca obchodzi się też Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa, więc kampania z Lily ma tym większe znaczenie. Zwłaszcza, że na świecie żyje 8-11 milionów osób z trisomią, a w Polsce codziennie rodzi się troje dzieci z tym zespołem. 

Brawo dla marki Matalan za takie inicjatywy!