Dzień Chłopaka: kiedy jest?

Dzisiaj - 30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. Okazuje się, że oprócz tego święta jest jeszcze inne - Dzień Mężczyzny. Czym różnią się te dwa święta? Postanowiłyśmy rozwikłać tą zagadkę i ustalić czy Dzień Chłopaka to inna nazwa na Dzień Mężczyzny. Okazuje się, że są to dwa różne dni.

Dzień Mężczyzny i Dzień Chłopaka - czy to to samo?

Dzień Mężczyzny i Dzień Chłopaka to za założenia dwa różne święta. Dzień Chłopaka obchodzimy 30 września i jest to raczej okazja do podarowania prezentu młodszym członkom rodziny albo przyjaciołom - braciom, synom, chłopakom. Czy zatem różni się Dzień Chłopaka od Dnia Mężczyzny? Podczas, gdy Dzień Chłopaka jest świętem wszystkich przedstawicieli płci przeciwnej, zarówno starszych, jak i młodszych, Dzień Mężczyzny to święto dojrzałych mężczyzn, którego wydźwięk także jest poważniejszy i podczas którego porusza się tematykę równości płci oraz praw mężczyzn.

Dzień Mężczyzny - co to za święto?

Dzień Mężczyzny to święto obchodzone od 1999 roku, kiedy z inicjatywy ONZ wybrano dzień, który miałby symbolizować równowagę płci. Dzień Mężczyzny to bowiem święto odpowiadające Międzynarodowemu Dniu Kobiet obchodzonemu na całym świecie 8 marca.

W Polsce Dzień Mężczyzny świętujemy 10 marca, tylko 2 dni po Dniu Kobiet - ta data jest związana z liturgicznym wspomnieniem 40 męczenników z Sebasty. Na świecie z kolei Dzień Mężczyzny obchodzi się w innym terminie - 19 listopada.

Naszym zdaniem każda okazja jest dobra, by docenić naszych wspaniałych partnerów, mężów, ojców, braci i synów. Dlatego planujemy obchodzić zarówno Dzień Chłopaka jak i Dzień Mężczyzny. W końcu jak wyglądałby nasz świat bez silnego męskiego ramienia?