Dbają nie tylko o jakość materiałów, ale także o urocze kroje i zabawne wzory oraz kolory. Zazwyczaj to marki, które tworzą rodzice, wiedząc jak zamknąć praktyczne ubranka w przyjemnym, modowym opakowaniu. Wytypowałyśmy 7 firm dziecięcych, które pokochałyśmy i szczerze Wam polecamy!


1. MISZKOMASZKO

Agata Durniewicz otworzyła swój rodzinny biznes z pasji do wzoru i koloru. Sama studiowała wzornictwo i to właśnie wzór jest królem w każdej kolekcji. Charakterystyczna krata, zabawne zwierzątka, zaskakujące połączenia kolorów - Miszkomaszko to coś dla fanek dobrej zabawy w modzie dziecięcej.

2. GRAIN DE CHIC

Agnieszka Opalińska i jej  pomysł na markę zaczerpnęła z francuskich ulic. Delikatne koronki, romantyczne, ale z nowoczesnym sznytem, lekka bawełna i stonowane kolory to cechy charakterystyczne Grain de chic.

3. KIDS ON THE MOON

Cieniowane spódnice i sukienki z lnu oraz cienkiej bawełny, chłopięce bluzeczki i spodnie z gumką, kombinezony z jasnego denimu - wszystko to dla swoich maluchów znajdziecie w Kids on the Moon. Tu też dominuje raczej stonowana kolorystyka, bez szału wzorów.

4. STARS IN THE JAR

Ta marka jest młodziutka, bo zaledwie rok. W 2015 założyła ją Anna Kostrzewska. Co wyróżnia "gwiazdki w słoiku"? Fakt, że przy kolekcji właścicielka pracuje z polskimi i zagranicznymi artystami. Poza tym jeśli lubicie nieco etniczny momentami styl - to brand dla Was (a raczej Waszych dzieciaków)!

5. BOOSO

Dizajnerski. To słowo klucz dla marki Booso, którą założyła dwójka architektów-estetów. Nie podobał im się kolorowy chaos w dziecięcej modzie dostępnej na rynku, postanowili więc trochę go uporządkować. Uspójnili formę oraz kolor i wyszła z tego naprawdę fajna kolekcja. Same zobaczcie!

6. KUKUKID

Komiksowe nadruki, bluzy z kapturem niczym prawdziwy smok, t-shirty ze sloganami - Kukukid to marka, która stawia przede wszystkim na zabawę i dowcip. Jak mówią sami twórcy "stawiają na połączenie łobuzerskości ze słodkością." Kukukid to dziecko rodziców, którzy są zakręceni na punkcie swoich córeczek i dziecięcej mody. Jak widać, to kombo jest całkiem udane.

7. LALA KIDS

Młodsza, dziecięca wersja marki dla "dużych" PLNY Lala. Lala Kids to często minaturki rzeczy dla dorosłych, ze streetowym sznytem. Urocze bomberki z napisami "Supergirl" czy "Superhero" spodobają się każdemu rodzicowi wyjątkowych maluchów.