Dzieci Williama i Kate przygotowała wzruszające laurki dla Diany z okazji Dnia Matki

W Wielkiej Brytanii 14 marca obchodzony jest Dzień Matki. W tym roku rodzina królewska świętowała go w wyjątkowy sposób, głównie ze względu na pandemię. Z tej okazji księżna Kate zamieściła na Twitterze wpis, w którym solidaryzuje się ze wszystkimi, którzy nie mogą teraz być ze swoimi matkami oraz z tymi, którzy stracili swoje mamy. 

"W tym roku Dzień Matki po raz kolejny będzie inny od pozostałych. Wielu z nas będzie rozdzielonych z tymi, których kochają, ale z niecierpliwością czekamy na czas w niezbyt odległej przyszłości, kiedy będziemy mogli ponownie przytulić matkę. Dla tych, którzy przeżywają żałobę, dzień dzisiejszy może być szczególnie trudny".

Księżna Kate zdaje sobie sprawę z tego, jak trudnym musi być to święto dla jej męża, Williama, który wcześnie i w tragicznych okolicznościach stracił mamę, księżną Dianę. By go pocieszyć, wraz z trójką ich dzieci: Georgem, Louisem i Charlotte w Dniu Matki obdarowują go wzruszającym prezentem. 

Z okazji Dnia Matki, 14 marca, dzieci książęcej pary co roku przygotowują rozczulające własnoręcznie wykonane laurki z myślą o babci, której nigdy nie poznały, księżnej Diany. Rysunki są prezentem dla księcia Williama, który według ich relacji „bardzo tęskni za zmarłą mamą”. Księżna Kate przyznała, że tą piękną i chwytającą za serce tradycją, chce zachować pamięć o księżnej Dianie.