Wiecie, że dziś Dzień Pluszowego Misia

IKEA rok temu zaprosiła dzieci z całego świata do stworzenia limitowanej edycji zabawek SAGOSKATT. Najmłodsi narysowali wymyślone przez siebie stworki, a 10 zwycięskich projektów wybranych przez jury, stało się prawdziwymi pluszakami, które są obecnie dostępne we wszystkich sklepach IKEA. Sprzedaż zabawek wspiera nową kampanię społeczną IKEA Zabawa to poważna sprawa.   

Tegoroczna kolekcja SAGOSKATT to seria dziesięciu wyjątkowych pluszaków. W tym roku w skład limitowanej edycji wchodzą m.in. czerwona bakteria, różowy koniozaur, niebieski pies i różowa sowa. Dzieci, które wzięły udział w konkursie, podzieliły się nie tylko swoimi marzeniami i wyobraźnią. Jednocześnie przyczyniły się do zapewnienia każdemu dziecku prawa do zabawy i rozwoju. Kolekcja SAGOSKATT, tak jak wszystkie pozostałe zabawki i książki z działu IKEA dla Dzieci, bierze udział w tegorocznej kampanii społecznej IKEA wspierającej prawa dzieci do zabawy i rozwoju.

fot. materiały prasowe IKEA

Co więcej, ze sprzedaży każdej zabawki IKEA Foundation przekaże 1 euro na rzecz projektów, które prowadzone są w najuboższych społecznościach na świecie i wspierają rozwój oraz edukację dzieci. Wśród organizacji współpracujących z IKEA Foundation są UNICEF, War Child, Room to Read, Handicap International, Special Olympics i Save The Children. Uwielbiamy takie inicjatywy!

Zobacz także:

ZOBACZ TEŻ:

KUKUKID ŚWIĄTECZNA KOLEKCJA DLA DZIECI

ŚWIĄTECZNA ZARA KIDS: KASZKA Z MLEKIEM Z RODZINĄ