Okres pandemii wyłonił bohaterów tych czasów - stali się nimi lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni, którzy ryzykują własne zdrowie w walce o życie pacjentów. Ich wysiłek doceniają ludzie na całym świecie. W podziękowaniu za ciężką i nierówną walkę z koronawirusem i monstrualnym zmęczeniem Włosi śpiewali dla swojej służby zdrowia, Polacy dziękowali im z balkonów, a Anglicy postanowili zrobić swoim lekarzom i pielęgniarkom owacje na stojąco.

Do brytyjskiej akcji "Clap For Our Carers" przyłączyły się dzieci książęcej pary Kate i Williama. Na Instagramie królewskiej rodziny opublikowany został film, w którym urocza trójka: książę George, księżniczka Charlotte oraz książę Louis klaszczą z entuzjazmem razem całym krajem. 

 „Wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, opiekunom, lekarzom pierwszego kontaktu, farmaceutom, wolontariuszom i pozostałemu personelowi NHS niestrudzenie pracującym na rzecz osób dotkniętych #COVID19: dziękuję”, tak podpisany został post, który zachwycił obserwatorów profilu .