Dramatyczna historia zaginionej modelki, Eloise Pinto Fontes 

Pięknej Eloisie Pinto Fontes wróżono wielką karierę. Miała wszystko, by odnieść sukces w branży mody - 26-letnia Brazylijka rzuciła czar na największe domy mody m.in. Dolce & Gabbana. Modelka mogła poszczycić się też okładkami najbardziej liczących się w branży pism modowych oraz wieloma międzynarodowymi kontraktami. Świat mody stał przed nią otworem. A jednak los zdecydował inaczej.

Tajemnicze zaginięcie modelki

Gdy zaginęła w czerwcu 2019 roku w Nowym Jorku pod uwagę brano najgorsze scenariusze. Trudno było zrozumieć dlaczego młoda, piękna i osiągająca sukcesy modelka nagle, z dnia na dzień, przestała się odzywać. Ślad po dziewczynie dosłownie zaginął - nie odbierała telefonu, nie wróciła do swojego mieszkania, z nikim się nie kontaktowała. Podejrzewano, że w sprawę jej zniknięcia może być zamieszany mężczyzna, z którym się ostatnio spotykała. W jej poszukiwania zaangażowana była policja i najbliżsi. Jednak mimo tych poszlak śledztwo nie przynosiło sukcesu. Do czasu.

Zobacz też:Natalia Vodianova ponownie wyszła za mąż. Jej życie to trudna droga na sam szczyt

Modelka odnaleziona bosa i zdezorientowana: "błąkała się od 2 dni"

Po ponad roku poszukiwań modelki została odnaleziona przez oddział straży sąsiedzkiej w... brazylijskich fawelach w Rio de Janeiro. Jak informuje CNN, świadkowie zeznali, że Fontes od dwóch dni włóczyła się bosa i przestraszona po ulicy. Nie wiedziała co się z nią dziej i kim jest - miała ewidentne oznaki paranoi. Jej tożsamość ustalono po zawartości plecaka - miała w nim dokumenty, portfolio ze zdjęciami i kontrakty z agencjami modelingowymi. Tak ustalono, że zaginiona dziewczyna, to topmodelka z okładek magazynów - Eloisa Pinto Fontes. Policjanci przewieźli kobietę do placówki socjalnej, gdzie przebadał ją psychiatra. 26-latka została odwieziona do instytutu psychiatrycznego, gdzie od kilku dni jest pod stałą opieką lekarzy.

Niestety okazało się, że nie było to pierwsze zaginięcie Eloisy Pinto Fontes. Na początku 2019 roku miała miejsce podobna sytuacja, która wyjaśniła się po 5 dniach poszukiwań. Tym razem modelka została odnaleziona w oddalonym o 30 minut jazdy od Manhattanu mieście White Plains. Odmówiła wyjaśnień skąd, jak i dlaczego się tam wzięła. 

W przypadku Eloisy spekuluje się o paranoi lub przypadku fugi dysocjacyjnej, która polega na epizodach amnezji.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Kstylist (@thekstylist) Paź 11, 2020 o 12:00 PDT