Francoisa Ozona możecie kojarzyć z doskonałego "Basenu" (z Charlotte Rampling i Ludivine Sagnier) czy filmu o sponsoringu "Młoda i piękna" (tutaj w głównej roli również obsadził zdolną Francuzkę Marinne Vacth). Tym razem wraca z kolejnym niepokojącym miłosnym dziełem - "Podwójny kochanek".

Światowa krytyka przyrównała najnowszy film François Ozona do wczesnych filmów Romana Polańskiego, takich jak „Dziecko Rosemary” czy „Wstręt”. Zwroty akcji i napięcie, jakie osiąga w swoim filmie francuski reżyser, sprawiły, że „Podwójny kochanek” spotkał się z entuzjastyczną reakcją widzów festiwalu w Cannes.

"Podwójny kochanek" o czym jest ten film?

Młoda, wrażliwa Chloé zakochuje się w swoim terapeucie. Kobieta nie ma przed nim tajemnic, a zafascynowany nią mężczyzna z czasem również całkowicie się odsłania, przekraczając granice swojej profesji. Kilka miesięcy później, gdy mieszkają już razem i on zdążył poprosić ją już o rękę, Chloé zaczyna podejrzewać, że jej kochanek coś przed nią zataja. Odkrywając stopniowo jego kolejne tajemnice i znajduje się w coraz większym niebezpieczeństwie.

Film jest przeniesioną we francuskie realia ekranizacją kryminalnej powieści „Lives of the Twins” Joyce Carol Oates, napisanej pod pseudonimem Rosamond Smith. Sporo tu charakterystycznej dla Ozona seksualności i zmysłowości, mroku i dreszczyku niepokoju. To może być jeden z najlepszych francuskich filmów wakacji, zobaczcie pierwszy zwiastun!