Dorota Wellman szczerze o swoim mężu 

Dorta Wellman od 35 lat tworzy szczęśliwe małżeństwo z uznanym fotografem i fotosistą filmowym, Krzysztofem Wellmanem. Dziennikarka rzadko wypowiada się na temat męża i mocno chroni swojej prywatności w mediach. Tym razem postanowiła zrobić jednak wyjątek. W wywiadzie dla portalu dziendobrytvn.pl zdradziła, jak wygląda życie z nią w jednym domu. Okazuje się, że mąż nie ma z nią łatwo.  

Inspiruje mnie mój mąż, który dzielnie znosi to, jaka jestem, a to nie jest łatwe. To tak jakby mieszkać z czarownicą i wampirem w jednym domu. Naprawdę, to jest trudne. Wellman kiedyś powiedział: Pamiętaj, jeśli przyjdzie ci do głowy taki kretyński pomysł, żeby zostać prezydentką, nigdy nie będę twoją pierwszą damą. Myślę, że miał rację - wyznała dziennikarka.  

Wellman nie ukrywa, że chociaż inspirują ją kobiety i to im poświęca swoje autorskie programy, równie mocno jest zafascynowana mężczyznami.  

Powinniśmy zrobić równowagę. Program o inspirujących mężczyznach bardzo jest potrzebny, nawet w kanale kobiecym. Mówię to zupełnie bez żartów, bo uważam, że mężczyźni - młodsi i starsi, z mniejszych i z większych miejscowości - robią tyle wspaniałych rzeczy, że trzeba to natychmiast pokazać. Chwalmy się tym, że nasi faceci są wyjątkowi i potrafią zrobić rzeczy absolutnie niezwykłe i wspaniałe, więc może na drugą nóżkę zrobimy "Inspirujących Mężczyzn" - powiedziała Dorota Wellman. 

Kim jest mąż dziennikarki, Krzysztof Wellman? 

Dorota Wellman męża poznała w latach 80. na planie filmu "Schodami w górę, schodami w dół".  On był fotografem, ona drugim reżyserem. Pobrali się kilka lat później, w październiku 1987 roku. Pięć lat później na świat przyszło ich upragnione dziecko – syn Jakub. Para w 2017 roku świętowała 30. rocznicę ślubu. W wywiadzie dla portalu dziendobrytvn.pl Wellman przyznała, że mąż stale ją fascynuje.  

Wellman w swoim życiu przez 40 lat zrobił taką ilość zdjęć w czasie produkcji filmowych polskich, że jest chodzącym muzeum. Jeśli chcą państwo zobaczyć chodzące, żywe muzeum, to przedstawiam państwu Krzysztofa Wellmana - powiedziała dziennikarka.  

Krzysztof Wellman to ceniony artysta-fotograf. W trakcie swojej kariery pracował przy wielu legendarnych produkcjach, m.in. “Rozmowach kontrolowanych”, “Psach”, “Chłopaki nie płaczą” czy “Pieniądze to nie wszystko”.  Fotografował także wiele znanych postaci ze świata filmu. Jest członkiem rzeczywistym Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Fotografików, a w 1984 roku otrzymał tytuł artysty fotografika.