Dorota Wellman o molestowaniu w pracy

Problem molestowania seksualnego to przykre doświadczenie, które dotyka kobiety w różnych miejscach pracy, niezależnie od branży. Choć ostatnio głośno było o molestowaniu kobiet w firmie Google, to wciąż najwięcej przypadków molestowania pojawia się w środowisku gwiazd, mediów i show biznesu. Wiele z nich to afery z udziałem hollywoodzkich gwiazd, ale nie brakuje też historii z naszego rodzimego podwórka. O swoich trudnych doświadczeniach wypowiedziała się ostatnio Dorota Wellman

Dorota Wellman: "Byłam molestowana w pracy"

Czy Dorota Wellman faktycznie doświadczyła molestowania seksualnego? Dziennikarka przyznała, że w młodości często zdarzało jej się otrzymywać niemoralne propozycje.

Przez lata byłam asystentem i drugim reżyserem. Tam były takie próby, ale ja mam za mocny charakter, żeby się złamać. - wyznała Wellman.

Dziennikarka podzieliła się też swoimi przemyśleniami na temat tego jak należy reagować na przejawy molestowania w pracy. Jej zdaniem jedynie ostry sprzeciw może być sposobem na poradzenie sobie z sytuacją, gdzie nasz przełożony zachowuje się dwuznacznie.

Uważam, że tylko ostre reakcje na niewłaściwe zachowania mężczyzn, powodują, że natychmiast się je ucina i problem zazwyczaj się kończy. A jeżeli będziemy się zastanawiać, że to jest nasz prezes, dyrektor, redaktor, czy ktokolwiek inny, to będziemy zezwalać, aby ktoś nas nieodpowiednio traktował. Jeśli powiemy: „nie życzę sobie takiego zachowania i proszę nigdy więcej tego nie robić", gwarantuję, że to odniesie odpowiedni skutek… Albo dać w ryj i po prostu się nie przejmować. Tylko mocno, żeby zapamiętał na zawsze - powiedziała Wellman.

Za to właśnie lubimy Panią Dorotę!