Szczere wyznanie Wellman

Dorota Wellman w poruszającym wywiadzie opowiedziała o trudnych doświadczeniach, z jakimi musiała się zmierzyć, gdy starała się o dziecko. Dziennikarka przyznała, że był to wyjątkowo trudny okres w jej życiu.

W pewnym momencie całkowicie się załamałam, miałam poczucie niespełnienia, mówiłam sobie, że jestem gorsza od innych. Doszło do tego, że niemalże gardziłam sobą, ciągle się oskarżałam: „Wszystkim się udaje, a tobie nie. Jesteś beznadziejna” - wyznała w rozmowie z Faktem dziennikarka.

Osobiste wyznanie Wellman dobrze obrazuje ogrom trudu, z jakim przychodzi się zmierzyć, gdy dowiadujemy się, że być może grozi nam niepłodność. Problemy z zajściem w ciążę to bowiem tak poważna sprawa, że często rzutuje na inne sfery naszego życia, wpływa na nasze ogólne samopoczucie i często odbiera radość życia.

"Doświadczyłam niepłodności"

Wellman, jak większość kobiet, marzyła o dziecku i macierzyństwie. Gdy jednak przyszedł moment realizacji macierzyńskich planów, okazało się, że dziennikarka ma problem z zajściem w ciążę.

Doświadczyłam w życiu niepłodności. Mimo że byłam młoda, w odpowiednim wieku, to jednak przez kilka lat nie udawało mi się zajść w ciążę. Powiem wprost: ten okres, kiedy staraliśmy się z mężem o dziecko, był dla mnie traumą.

W końcu, po latach walki, udało się, a Wellman i jej mąż doczekali się upragnionego dziecka. Wyznanie Wellman z pewnością może być budujące i pomocne dla wszystkich kobiet, które mierzą się z podobnymi problemami. Historia Wellman pokazuje nie tylko, że problem niepłodności dotyka wielu z nas, ale także, że - choć sprawa może wydawać się stracona - to nigdy nie należy tracić nadziei. Pani Doroto - dziękujemy za szczerość!