Dorota Wellman 5 lat walczyła o dziecko: "Każdy dzień był dniem rozpaczy"

Dorota Wellman zawsze staje po stronie kobiet i bez skrępowania mówi o problemach, które często stanowią temat tabu. Do takich tematów, należy niepłodność. I właśnie o walce o dziecko opowiedziała w wywiadzie dla „Dzień Dobry TVN”. Mało kto wie, ale ta walka była też udziałem samej gwiazdy.
W niezwykle szczerym wywiadzie, Dorota Wellman zdradziła, że wiele lat walczyła o to, by zajść w ciążę. Opowiedziała też o rozpaczy i niemocy, która jej towarzyszyła, a które zrozumie każda kobieta, która pragnie zostać matką. 

"To jest bardzo tragiczny moment w życiu kobiety, kiedy uświadamia sobie, że może nie mieć dzieci, które bardzo chce. (...) Każdy dzień, kiedy się nie udawało, był dniem rozpaczy.”

Dorota Wellman przyznała, że w tamtym czasie, jej pragnienie posiadania dziecka było tak wielkie i tak rozpaczliwe, że próbowała wszystkiego, by zajść w ciążę.

„Do piekła bym trafiła, żeby mieć dziecko. Tak mi bardzo na tym zależało”, przyznała szczerze.

Dorota Wellman 5 lat walczyła o dziecko: dlaczego nie mogła zajść w ciążę?

Z nieuzasadnionych powodów temat niepłodności jest dla wielu par wstydliwym problemem. Dorota Wellman tym wywiadem udowodniła, że dotyka on wszystkich, także osób znanych i że tylko, gdy nauczymy się o tym rozmawiać, przestanie  być powodem dodatkowych frustracji.  

Dziennikarka zdradziła, że nie mogła zajść w ciążę przez zaburzenia hormonalne. Dopiero po 5 latach od podjęcia decyzji o terapii hormonalnej spełniło się wielkie marzenie Doroty Wellman i została mamą. Gwiazda znana z dystansu do siebie nawiązała również do swojej wagi, która często staje się przedmiotem hejtu.

"Wzięłam tyle hormonów, że powinnam nimi sikać. Jestem z tego powodu bardziej otyła, niż powinnam być, bo niestety u mnie ta karuzela hormonalna trwa, ale mam to gdzieś, bo nieważne jest to, że jestem gruba, ale że mam mojego syna - króla mojego świata", przyznała.