Domowa maseczka potrafi świetnie nawilżyć i wygładzić włosy. Najlepiej, aby znalazły się w niej żółtko, cytryna i olejek rycynowy. Żółtko zawiera mnóstwo witamin z grupy B, A i E,  które odżywiają matowe i zniszczone kosmyki. Dzięki olejkowi włosy staną się za to lepiej nawilżone. Tworzy on na ich powierzchni ochronny film, który zapobiega wyparowywaniu z nich wody. A zawarty w cytrynie kwas cytrynowy wygładza łuski włosów, dzięki czemu fryzura nabiera blasku. Taką maskę najlepiej stosować raz w tygodniu. Aby włosy nie były po niej oklapnięte, trzeba ją zmyć szamponem, a nie samą wodą. Najlepiej zrobić to dwa razy.

Domowa maseczka na przesuszone włosy

Potrzebujesz:

 • 1 łyżeczka olejku rycynowego
 • 2 łyżki soku z cytryny
 • 2 żółtka
 1. Zmieszaj dokładnie wszystkie składniki, aż powstanie z nich jednolita maska. Będzie to łatwe, jeśli olejek dodasz na samym końcu.
 2. Nałóż maskę na włosy, zaczynając od końcówek. To one najbardziej potrzebują odżywienia. Pamiętaj, aby nie wsmarowywać jej w skórę głowy i u nasady włosów, bo będą przez to oklapnięte.
 3. Zostaw maskę na włosach na 15 – 30 minut, owijając ją folią i ręcznikiem. Dzięki temu lepiej zadziała.

Olejek rycynowy możesz zastąpić:

 • Naftą kosmetyczną
  Dodaje się ją do maski w takiej samej ilości jak olejek. Dobrze jej użyć przy cienkich i delikatnych włosach, bo dobrze je odżywia, nie obciążając ich przy tym zbyt mocno.
 • Olejkiem kokosowym
  To ulubiony olejek gwiazd. Świetnie nawilża i nabłyszcza włosy. Idealnie sprawdzi się zwłaszcza przy tych grubych i szorstkich.
 • Olej z awokado
  Jest bardzo lekki, dlatego warto dodać go do maski, jeśli mamy normalne włosy. Doda im blasku i lekko je wygładzi.

Nawilżający masaż włosów

Aby włosy nabrały blasku, oprócz stosowania maski warto je też masować. Pobudzi to ukrwienie skóry głowy, przez co cebulki staną się lepiej odżywione, a włosy bardziej błyszczące. Wystarczą trzy proste ruchy, które możemy wykonać same w domu.

2 minuty: Przyciskamy dłonie do czoła i zaczynamy masować skórę głowy, robiąc małe kółeczka, od środka na zewnątrz. Powoli przechodzimy do skroni, uszu, karku, a następnie do czubka głowy. Tu masaż możemy robić jedną ręką, drugą przytrzymując włosy. Na koniec wracamy z powrotem do czoła.

1 minuta: Opieramy dłonie po obu stronach głowy w kierunku przedziałka, tak, aby aby palce były ustawione równolegle. Następnie przesuwamy je do siebie, w taki sposób,  aby zachodziły na siebie. Zaczynamy od czoła, poruszając się w stronę tyłu głowy. Powtarzamy to dwa, trzy razy.

1 minuta: Układamy dłonie przy sobie, tak aby były skierowane w stronę czubka głowy. Następnie przesuwamy je w kierunku karku ruchem wibrującym. Robimy to synchronicznie. Przeczesujemy tak włosy dwa razy. Następnie przemasowujemy głowę w tym samym kierunku ok. trzech razy.

Zobacz także: