ABC polskiej mody

Aksamit, Lanvin, krynolina, little black dress, laid-back minimalism - czy znasz wszystkie te pojęcia? A może wiesz o nich więcej niż inni? Jeśli moda jest twoją pasją, namiętnie czytasz magazyny modowe, śledzisz trendy na portalach fashion i znasz na pamięć nicki najbardziej inspirujących influencerek oraz jesteś na bieżąco z kolekcjami wielkich domów mody - "Słownik mody" powinien cię zainteresować. Ale każdy znajdzie w nim coś dla siebie, nawet modowi laicy, którzy po przybliżeniu insiderskiej wiedzy być może pokochają modę tak jak autorzy tej "e-biblii mody".

Pierwszy słownik mody w Polsce 

“Słownik mody” idealnie wpisuje się w hasło towarzyszące naszej marce - cała moda w jednym miejscu. Celem tego projektu było wyjście poza dotychczasowy schemat. Stworzenie modowego „must know” a jednocześnie „must have” dla wszystkich tych, którzy kochają modę – tak samo jak my! Słownik mody to ponad 200 haseł, a wśród nich: kultowe modele ubrań, torebek i butów, których nazwy znasz, ale ich historia może Cię zaskoczyć. To ikony mody, które do dziś są wzorem dla fashionistek. To projektanci, najpopularniejsze marki, trendy i style, które ukształtowały modę znaną nam dziś”, mówi Martyna Głowińska, marketing i PR manager z Grupy Domodi.

A jak autor

Jeśli jesteś związany z branżą mody (jesteś np. stylistą, influencerem, projektantem) i na jej temat wiesz niemal wszystko, to świetnie sprawdzisz się jako współtwórca słownika. Wystarczy, że napiszesz na adres: slownik@domodi.pl z opracowaną propozycją własnego hasła do słownika mody. W treści podaj słowo, którego autorem chciałbyś zostać i czekaj na informację zwrotną. Możesz mieć realny wpływ na powstanie pierwszego słownika mody w Polsce!

E jak edukacja

Styl, modowe obiekty pożądania, ikony, must-have, projekty, które zmieniły epokę, trendy i ich nostalgiczne powroty. Moda dla każdego jest właściwie czymś innym, tak jak dla każdego coś innego jest piękne i godne uwielbienia. To właśnie ta różnorodność okazała się inspiracją do stworzenia projektu “Słownik mody”. To pierwsze tego typu kompedium wiedzy, które skupia wszystkie hasła dotyczące mody i jej zjawisk.

G jak główna strona

Słownik znajdziesz pod dwiema postaciami. Główną wersją "Słownika mody" jest strona www.słownikmody.domodi.pl, na której można szybko wyszukać wyjaśnienie modowych pojęć. To właśnie tam projekt będzie stale rozwijany, a każdy użytkownik będzie mógł zaproponować i dodać swoje modowe słowo i jego definicję.

L jak limitowana wersja

Drugą wersją jest limitowany nakład drukowany, dostępny tylko w 200 egzemplarzach, które nie będą możliwe do kupienia. Jedyną opcją na ich otrzymanie będzie wygranie ich w konkursach na platformie domodi.pl oraz w mediach własnych twórców.

P jak pasjonaci mody

Autorami haseł są osoby, dla których moda jest zarówno zawodem jak i pasją: influencerzy, styliści, modowi redaktorzy, artyści, którzy przygotowali autorskie hasła i definicje m.in.: Agata Rek, Adela Ochman, Martyna Głowińska, Maciej Gajdur, Dawid Tymiński, Agata Tanter, Maja Kubaczyk, Angelika Kukioła, Agnieszka Ozga, Marta Kaleta-Domaradzka, Paulina Smaszcz - Kurzajewska, Róża Augustyniak, Mateusz Kaczorowski, Asia Typek, Linda Parys, Sandra Kotarska, Jarosław Skotnicki, Anna Halarewicz. Zdjęcia do słownika wykonały: Antonina Lasota, Róża Smółka oraz Anika Batkowska. Za skład i okładkę odpowiada Angelika Kukioła. Projekt jest cały czas rozwijany, a platforma zaprasza kolejnych twórców z branży fashion do opracowania nowych pojęć.