Jakiś czas temu Dominika Tajner opowiedziała za pośrednictwem Instagrama o swoich problemach zdrowotnych. Ujawniła, że po zdiagnozowaniu u niej nowotworu piersi, musiała poddać się operacji. Teraz, w rozmowie z Sandrą Hajduk-Popińską zdradziła, jak wyglądał moment, w którym dowiedziała się o chorobie i jak czuje się po zabiegu.

Dominika Tajner o operacji usunięcia nowotworu piersi: "Ciało jest trochę, mówiąc brzydko, oszpecone"

W programie "Dzień Dobry TVN" została wyemitowana rozmowa z Dominiką Tajner na temat jej choroby, o której postanowiła mówić głośno, by zachęcić kobiety do regularnych badań. Dominika przyznała, że o guzie w piersi dowiedziała się podczas profilaktycznych badań. Niestety, tuż po usłyszeniu diagnozy nie mogła dodzwonić się do bliskich. Spotęgowało to gromadzące się w niej negatywne uczucia:

Zrobiłam badania profilaktyczne.  Przyszłam na nie na totalnym luzie i nagle okazało się, że mam potężnego guza. Wyszłam od tej pani doktor i nie odbierał mój tata, moja mama [...] Nie wiedziałam, komu mogę o tym powiedzieć i kto może mnie w tym momencie pocieszyć [...] Mimo całej pozytywnej energii, którą mam, zwaliło mnie to z nóg.

Rozmówczyni Sandry Hajduk przyznała, że przeszło jej przez myśl to, jak może skończyć się nierówna walka z guzem:

Przeszło mi przez myśl, jak to się może skończyć. Samo to, że możesz mieć nowotwór, raka… Dlatego zdecydowałam się o tym mówić - przyznała.

Dominika Tajner odpowiedziała również na trudne pytanie dotyczące przebiegu i skutków operacji: 

Operacja zawsze jest poważnym zabiegiem. Ja miałam pierwszą operację w życiu. […] Pamiętam, jak wrzeszczałam: „Jeszcze nie śpię, jeszcze mnie nie dotykajcie” - powiedziała wyraźnie poruszona.

Gwiazda przyznała, że choroba odcisnęła piętno nie tylko na psychice, ale i na ciele:

Ciało jest trochę, mówiąc brzydko, oszpecone. Nie wiem, co zrobię dalej, to wszystko jest za świeże, ale coś na pewno zrobię.

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Badaniom profilaktycznym należy poddawać się minimum raz w roku. Samobadanie piersi należy robić jeszcze częściej. Jeśli nie wiecie, jak samodzielnie wykonać podstawowe badanie, skorzystajcie z naszego poradnika: