Dom Jackie Kennedy na sprzedaż

Jackie Kennedy Onasis kupiła farmę Red Gate na wyspie Martha's Vineyard w latach 70-tych za jakiś milion dolarów. Spędzała w willi z dziećmi każde wakacje. Obecnie właścicielką posiadłości jest córka Jackie, Caroline Kennedy Schlossberg, która postanowiła sprzedać dom po mamie. Cena wywoławcza domu to jakieś 65 milionów dolarów. 

Rezydencja leży tuż przy brzegu Oceanu Atlantyckiego, ma prywatną plażę w okolicach klifów Gay Head i powierzchnię ponad 120 hektarów. Dla pani Kennedy istotne było położenie domu - z dala od wścibskich oczu, zapewniające anonimowość. Była też zachwycona pięknem tutejszej przyrody. 

Główny dom, który wybudowano na jej zlecenie ma 600 metrów kwadratowych powierzchni - pięć sypialni z łazienkami, dwie dodatkowe toalety, trzy duże, oddzielne salony, bibliotekę, jadalnię, nowoczesna kuchnię dodatkowo duży taras z widokiem na ocean. Całość zaprojektował architekt Hugh Newel, a ogród wokół domu to dzieło Rachel Bunny Mellon, odpowiedzialnej za stworzenie różanego ogrodu w Białym Domu. 

Dodatkowo na terenie Red Gate znajdują się basen, kort tenisowy, hangar na łodzie, dwa garaże i przystań. 

Zobaczcie zdjęcia w galerii!