Dołeczki Wenus na plecach - skąd się biorą?

Dołeczki Wenus umiejsciowione są nad pupą, w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Miejsce to jest dość specyficzne - znajdują się one na obszarze, w którym nie ma mięśni, a skóra jest połączona z kręgosłupem za pomocą więzadeł. Dołeczki Wenus najczęściej występują u osób szczupłych, cechujących się dobrym przepływem krwi - choć można również je uzyskać, dzięki wzmocnieniu odcinka lędźwiowego za pomocą ćwiczeń.

Dołeczki Wenus mogą być widoczne bardziej lub mniej - wszystko zależy od tego, jak mocne są Twoje mięśnie kręgosłupa na tym odcinku. Mężczyźni również mogą posiadać takie wgłębienia - wtedy nazywane są one dołeczkami Apolla. Występują one zawsze w tym samym miejscu, niezależnie od płci.

Co ciekawe, genetyka nie wpływa ani na to, czy kobieta posiada takie dołeczki, ani na ich wielkość. Fakt, że rodzice mieli na plecach wgłębienia nie oznacza, że ich dzieci również będą takie posiadać. Wpływ za to mają ćwiczenia - odpowiednio dobrane pod kątem wzmocnienia mięśni odcinka lędźwiowego, pozwolą uwydatnić to miejsce lub pogłębić istniejące już dołeczki.

Dołeczki Wenus na plecach - co oznaczają?

W ostatnich latach dołeczki Wenus stały się bardzo modne - ich posiadaczki postrzegane są przez mężczyzn jako prawdziwe boginie. Co więcej, udowodnione zostało, że dołeczki te mają wpływ na wydłużenie i spotęgowanie przyjemności podczas seksu, jak również samego orgazmu.

Wielu ekspertów wiąże posiadanie dołeczków Wenus z lepszymi orgazmami. Zdaniem niektórych, kobiety posiadające wgłębienia nad pupą są w stanie dłużej i intensywniej odczuwać przyjemność właśnie dzięki lepszemu przepływowi krwi w organiźmie.

Dołeczki Wenus - czy da się je wyrobić ćwiczeniami?

Kobiety, które nie posiadają dołeczków Wenus od urodzenia, mogą je wyrobić za pomocą ćwiczeń. Cały sekret tkwi w tym, by wzmocnić mięśnie w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Ćwiczenia te pomogą nie tylko uwydatnić dołeczki Wenus, ale również pupę.

Dzięki ćwiczeniom wzmacniającym tą część pleców możesz pozbyć się również bólu kręgosłupa, który powstaje na skutek siedzącego trybu życia. Ćwiczenia te poprawią również przepływ krwi w Twoim organizmie - i jak każda aktywność fizyczna, mogą pomóc w wyszczupleniu sylwetki.

Dołeczki na plecach - ćwiczenia

Dołeczki Wenus nie są dziedziczone - można je więc wyrobić za pomocą ćwiczeń. Najważniejsze jest wzmocnienie mięśni odcinka lędźwiowego - to w tym miejscu są one zlokalizowane. Przedstawiamy kilka ćwiczeń, które pomogą Ci w pozyskaniu dołeczków Wenus. Pamiętaj, by przed ich rozpoczęciem dobrze rozciągnąć całe ciało, a każde z ćwiczeń wykonywać na macie lub materacu.

Ćwiczenie nr 1 - unoszenie tułowia

Połóż się na brzuchu, ręce umieść na głowie lub czole. Następnie unieś górną część swojego ciała na kilka centymetrów (niech nogi pozostaną na macie). Wytrzymaj w tej pozycji minimum 5 sekund. Ćwiczenie wykonuj w 3 seriach - w każdej po 10 powtórzeń. Pamiętaj, by w trakcie jego wykonywania napiąć mięśnie brzucha.

Ćwiczenie nr 2 - unoszenie nóg

Analogicznie do ćwiczenia nr 1 - połóż się na brzuchu, ręce ułóż wzdłuż ciała. Tym razem unieś nogi na kilka centymetrów nad matę (postaraj się nie opierać o nią kolan). Wytrzymaj tak 5 sekund, po czym opuść nogi na matę. Ćwiczenie powtórz w 3 seriach po 10 razy. Pamiętaj również o napięciu mięśni brzucha - jest ono szczególnie ważne w tym ćwiczeniu, ponieważ przyspiesza efekty ćwiczeń.

Ćwiczenie nr 3 - przysiady

Klasyczne oraz bułgarskie - każde z nich pomogą w uzyskaniu efektu dołeczków Wenus. Przyjmij pozycję w lekkim rozkroku - rozstaw nogi na taką szerokość, na jakiej są Twoje ramiona. Następnie ugnij kolana i wykonaj przysiad. Pamiętaj, by podczas wykonywania przysiadu odcinek lędźwiowy kręgosłupa był możliwie najbardziej wyprostowany, a stopy w całości dotykały podłoża.

Jeśli chcesz wykonać przysiady bułgarskie, ustaw za sobą mały stołeczek i postaw na nim górną część swojej stopy (gdy wciąż znajduje się za Tobą), a następnie wykonaj przysiad. Uwaga - ten rodzaj ćwiczeń polecamy bardziej wysportowanym paniom, ze względu na problem z utrzymaniem równowagi podczas ich wykonywania.