Pamięta wszystkie swoje udane związki i porażki. Dokładnie wie czego chce, co lubi i czego oczekuje od swojego partnera. Stara się dawać z siebie dużo, ale jednocześnie odważnie myśli również o sobie i swoich potrzebach. Jaka jest dojrzała kobieta w związkach? 

1. INICJATYWA w związku

To nie jest już czas, kiedy kobieta czeka na telefon i nie przesypia nocy w oczekiwaniu na jego pierwszy krok. Jeśli jest pewna, że zależy jej na relacji z konkretną osobą sama przejmuje inicjatywę i daje sygnał, że jest zainteresowana. Nie marnuje czasu, jest konsekwentna i zdecydowana. Zazwyczaj otwarcie komunikuje, co może zaproponować i na czym jej zależy.

2. MÓWI CO MYŚLI

Kobieta dojrzała nie owija w bawełnę, zdecydowanie wyraża swoją opinię, mówi głośno i wyraźnie co jej nie odpowiada w relacji. Jest bardzo otwarta na kompromisy, ale jednocześnie stawia konkretnie swoje warunki. Nie odpuszcza w tych tematach, które są dla niej istotne. Jej kręgosłup moralny i doświadczenie wskazuje jej ścieżkę działania.

3. KOMUNIKACJA Z PARTNEREM

Jeśli ma wątpliwości, lub coś ją niepokoi zwyczajnie zadaje pytania parnterowi. Nie czeka, aż sytuacja przybierze niepokojącą formę. Nawet jeśli odpowiedź jest niesatysfakcjonująca, woli szybko i sprawnie rozwiązywać nieporozumienia niż doprowadzać do patowej sytuacji pełniej zbędnych emocji.

4. DAJE PARTNEROWI WIĘCEJ PRZESTRZENI

Dojrzała kobieta, nie jest już tak zaborcza i zazdrosna. Zdecydowanie daje partnerowi więcej przestrzeni w związku i sama ceni sobie swoją prywatność. Wyznaje zasadę, że każdy powinien mieć swoją przestrzeń i swoje pasje, dzięki którym czuje się ze sobą dobrze. W związku ceni sobie głównie przyjaźń i szacunek do drogiej osoby.

5. WIE CO LUBI W ŁÓŻKU I CZEGO OCZEKUJE OD PARTNERA

Zdaje sobie sprawę, że seks jest bardzo ważny w związku. Spełnia się jako kobieta i dokładnie komunikuje partnerowi, czego oczekuje w seksie. Potrafi dać z siebie dużo i doskonale rozumie potrzeby swojego mężczyzny. Jednocześnie potrafi szczerze dać znać kiedy ma ochotę na seks.

6. ŻYJE TAK JAKBY TO BYŁY OSTATNIE LATA JEJ MŁODOŚCI

Dojrzała kobieta potrafi być zdecydowanie bardziej spontaniczna niż bardzo młoda dziewczyna. Jej dojrzałość i doświadczenie pozwala jej na to, aby żyć chwilą, ale jednocześnie nie popełniać błędów, które mogą jej zaszkodzić. Wnosi do związku dużo ciekawych wątków, które wynikają z jej świadomości upływającego czasu. ŻYJE TAK, jakby to były jej ostatnie lata młodości i czas na szaleństwo.

Przeczytaj również:

3 rzeczy, które zniechęcają do seksu

Odważna sesja, jak wygląda orgazm kobiety