Dni wolne od pracy 2021

Chociaż czas pandemii nie nastraja nas do planowania urlopów na przyszły rok i do końca nie wiadomo, jaka będzie sytuacja epidemiologiczna na świecie. Jednak warto zapoznać się z kalendarzem dni wolnych od pracy na 2021. Każdy z nas z pewnością będzie planował sobie urlop. Warto też sprawdzić, kiedy w 2021 roku wypadają święta i dni ustawowo wolne od pracy. Można to sprytnie połączyć z urlopem i mieć dłuższy czas na wypoczynek i jak najwięcej długich weekendów. Jak zatem wypada nadchodzący rok, jeśli chodzi o dni wolne od pracy?

Dni wolne od pracy 2021: styczeń

Początek roku zapowiada się bardzo dobrze, ponieważ 1 stycznia, czyli Nowy Rok wypada w piątek, więc z automatu mamy już 3 dni wolnego. Kolejny tydzień z racji Święta Trzech Króli (6 stycznia) będzie tygodniem krótszym od pracy. Jeśli ktoś chce zaplanować sobie dłuższy wypoczynek, to biorąc 4 dni wolnego ma aż 10 dni urlopu: 1-10 stycznia 2021.

Dni wolne od pracy 2021: kwiecień

W lutym i marcu nie szykują nam się dni wolne od pracy, dopiero w kwietniu wypada Wielkanoc. W 2021 roku Wielkanoc będziemy obchodzić 4 kwietnia, a Poniedziałek Wielkanocny - 5 kwietnia. Tutaj jak co roku nie ma większych niespodzianek, oprócz oczywiście daty, która co roku jest inna.

Zobacz także: Ferie zimowe 2021: są nowe wytyczne MEN. Ta informacja ucieszy rodziców

Dni wolne od pracy 2021: maj

Wszyscy z wytęsknieniem wyczekujemy Majówki. W 2021 roku nie mamy co liczyć na długi weekend. Święto Pracy wypada w sobotę 1 maja (będzie nam przysługiwał za ten dzień, dzień wolny), zaś Święto Konstytucji 3 Maja przypada na poniedziałek. No nic na długą Majówkę poczekamy do przyszłego roku.

Dni wolne od pracy 2021: czerwiec

W czerwcu zgodnie z kalendarzem dni wolnych od pracy 2021, Boże Ciało wypada 3 czerwca w czwartek. Jak co roku jest to okazja do zrobienia sobie długiego weekendu, jeśli weźmiemy wolny piątek 4 czerwca.

Dni wolne od pracy 2021: sierpień

W tym roku Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny obchodzone 15 sierpnia wypada w niedzielę. Niestety pracodawca za ten dzień nie odda nam dnia wolnego.

To Cię również zainteresuje: Czy to najdłuższa przerwa świąteczna w polskich szkołach? Rodzice już czują niepokój

Dni wolne od pracy 2021: listopad

Święto Wszystkich Świętych wypada 1 listopada w poniedziałek. Dzięki temu będziemy mieli trzy dni na odwiedzenie grobów i spotkanie z rodziną.

Kolejnym dniem wolnym od pracy jest 11 listopada - Święto Niepodległości, które wypada w czwartek. To kolejny z nielicznych weekendów, które możemy przeznaczyć na dłuższy wypoczynek. 

Dni wolne od pracy 2021: grudzień

Chyba 2021 rok nie będzie rokiem odpoczynku, ponieważ nawet Boże Narodzenie wypada w niedzielę, a w poniedziałek drugi dzień świąt.

No nic zdarza się, że co jakiś czas trafi się rok, w którym nie będzie za dużo dni wolnego. Szkoda. Miejmy chociaż nadzieję, że będzie on upływał nam w zdrowiu i spokoju.

Zobacz także: Sylwester 2020 jednak bez godziny policyjnej. Premier Mateusz Morawiecki ma ważny apel do Polaków