Ślub księżniczki Eugenii: kiedy i gdzie się odbędzie?

Choć jeszcze do niedawna cały świat żył ślubem Meghan Markle i księcia Harry'ego, rodzina królewska powoli szykuje się na kolejną uroczystość. Jeszcze w tym roku odbędzie się bowiem ślub księżniczki Yorku, Eugenii, oraz jej narzeczonego, Jacka Brooksbanka. Wnuczka królowej Elżbiety II i córka księcia Andrzeja i Sary Ferguson oraz jej wybranek powiedzą sobie sakramentalne "tak" 12 października w kaplicy św. Jerzego w Windsorze. Para ogłosiła swoje zaręczyny 22 stycznia 2018 roku po niemal sześciu latach znajomości. Jack Brooksbank jest menadżerem klubu nocnego w Londynie i organizatorem imprez. Poznał Eugenię podczas wyjazdu na narty, w szwajcarskim kurorcie Verbier. 

Dlaczego Kate nie będzie na ślubie księżniczki Eugenii?

Kilka dni temu brytyjskie media obiegła informacja o tym, że na ślubie księżniczki Eugenii nie będzie księżnej Kate. Powód nieobecności jest zrozumiały: Kate zamierza się wtedy opiekować siostrą, Pippą Middleton, która będzie w zaawansowanej ciąży. Termin porodu Pippy wypada właśnie w pierwszej połowie października, więc trudno się dziwić decyzji Kate. Bardzo możliwe, że narodziny dziecka i ślub księżniczki Eugenii zbiegną się w czasie, dając Brytyjczykom podwójny powód do świętowania. Bo, choć Pippa nie należy do rodziny królewskiej, jest prawdziwą ulubienicą Wielkiej Brytanii. Wiele osób z niecierpliwością wyczekuje dziecka, które ma urodzić siostra księżnej Kate.

Jak będzie wyglądał ślub księżniczki Eugenii?

Media z chęcią ujawniają coraz więcej szczegółów, porównując planowaną uroczystość do ślubu Meghan i Harry'ego. Trudno zresztą nie zauważyć pewnych podobieństw. Tak samo jak książę i księżna Sussex, księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank powiedzą sobie skaramentalne "tak" w kaplicy św. Jerzego w Windsorze. Po ceremonii zaślubin młodzi małżonkowie przejadą karetą dokładnie tą samą trasą, którą jechali Meghan i Harry. Na tym jednak nie koniec. Eugenia i Jack wybrali nawet te same zaproszenia co jej kuzyn. Na swój ślub zaprosili też członków organizacji charytatywnych.